Diclofenacum Fastum żel 100 g

Diclofenacum Fastum żel 100 g

Cena:
9,04 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Żel o działaniu przeciwbólowym, chłodzącym, i przeciwzapalnym do stosowania w przypadku urazów (skręcenie, stłuczenie), bólu mięśni i stawów.

Nazwa
Diclofenacum Fastum żel 100 g
Producent
BERLIN CHEMIE AG
Nazwa międzynarodowa
Diclofenacum natricum
Postać
żel
Dawka
0,01 g/g
Opakowanie
100 g
BLOZ 7
3726654

Opis produktu

Diclofenacum Fastum to żel  do miejscowego stosowania. Zawiera diklofenak sodowy, który zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i polecany w objawowym leczeniu bólu.

Skład

Substancja czynna – diklofenak sodowy; substancje pomocnicze: trolamina, kokozylokaprylolapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Niewielką ilość żelu rozprowadzić w miejscu bólu. Żel należy stosować 3-4 razy na dobę.

W przypadku dzieci powyżej 14. roku życia, leczenie bez konsultacji z lekarzem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni, w przypadku dorosłych - 14 dni. Po 7 dniach bez poprawy zaleca się konsultację z lekarzem.

Działanie

Działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe. Dodatkowo żel natychmiastowo przynosi ulgę, chłodząc i kojąc skórę.

Wskazania

  • miejscowe, objawowe leczenie bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami
  • urazy ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia,
  • ograniczone postacie stanów zapalnych tkanek miękkich,
  • w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, a także na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób, u których po zastosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występują takie objawy jak: napady astmy, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa. Nie stosować u dzieci oraz młodzieży poniżej 14. roku życia, a także u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować na wypryski, skaleczenia lub otwarte rany.

Data Ważności

2021.06.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii