Difortan żel przeciwbólowy 100 g

Difortan żel przeciwbólowy 100 g

Cena:
19,89 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Difortan żel wskazany do stosowania w leczeniu urazów mięśni i stawów, a także chorób reumatycznych.

Nazwa
Difortan żel przeciwbólowy 100 g
Producent
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Etofenamatum
Postać
żel
Dawka
0,1 g/g
Opakowanie
100 g
BLOZ 7
3399342

Opis produktu

Difortan żel jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Wykazuje ona miejscowe działanie przeciwbólowe oraz redukujące obrzęk i stan zapalny.

Skład

Substancja czynna: etofenamat.
Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery i woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować od trzech do czterech razy na dobę przez 14 dni, przy czym pojedynczą dawkę stanowi pasek żelu o długości od 2,5 do 5 cm. W przypadku dolegliwości reumatycznych, wymagających dłuższego leczenia, należy zmniejszyć liczbę dawek do dwóch lub trzech na dobę. Nie należy stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku urazów tkanek miękkich i (lub) dolegliwości reumatycznych, bądź 21 dni w przypadku bólów stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej. W przypadku stosowania produktu bez recepty pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli nie nastąpi poprawa lub jeśli objawy ulegną pogorszeniu po 7 dniach terapii. Znaczące zmniejszenie bólu obserwowano po 3 lub 4 dniach stosowania leku Difortan. Produkt leczniczy należy delikatnie wmasować w skórę, aby ułatwić wchłanianie w dotkniętym schorzeniem obszarze.

Działanie

 • przeciwbólowe
 • przeciwobrzękowe
 • przeciwzapalne

Wskazania

Do stosowania w:

 • bólu reumatycznym
 • bólu stawów
 • bólu mięśnic
 • bólu pourazowym
 • zapaleniu ścięgien
 • naciągnięciu mięśni
 • stłuczeniu
 • zwichnięciu
 • kontuzji

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; ciąża; dzieci; miejsca, w których występuje wyprysk, otwarte rany, wrzody lub urazy. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Po pierwszym otwarciu lek należy zużyć w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

Działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Często: świąd, rumień, miejscowe podrażnienie. Rzadko: kontaktowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie skóry, fotodermatoza. Bardzo rzadko: pokrzywka, reakcje pęcherzowe (w tym zespół Stevensa-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Nie należy stosować na błony śluzowe i oczy. Nadwrażliwość ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji krzyżowej z innymi lekami przeciwzapalnymi.

Uwagi

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Data Ważności

2022.03.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii