Stało się!
       W dniu 1 stycznia 2012r. weszła w życie Ustawa z dnia 12 maja 2011 r.
o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Ustawa ta ma ogromny wpływ na dotychczasowe funkcjonowanie rynku farmaceutycznego, a w szczególności aptek, i niewątpliwie znacząco wpłynie na funkcjonowanie aptek po tej dacie. Najistotniejszymi punktami nowej ustawy mającymi  niebagatelne znaczenie zarówno dla aptek jak i dla wszystkich pacjentów jest wprowadzenie sztywnych, urzędowych cen na leki refundowane oraz zakaz reklamy  aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności pod groźbą wysokiej kary pieniężnej! Oczywiście sztywne ceny dotyczą tylko produktów leczniczych refundowanych przez NFZ, natomiast wszystkie pozostałe produkty czyli np.: leki bez recepty, nierefundowane, suplementy diety, dermokosmetyki, urządzenia medyczne i inne, dalej będą dostępne w aptekach w bardzo zróżnicowanych, konkurencyjnych cenach.
W związku z powyższym, także i nasze apteki musiały się dostosować do wymogów nowej ustawy, dlatego też zaprzestaliśmy wydawania i kolportażu naszej gazetki promocyjnej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów.
Tak więc Drodzy Pacjenci przepraszamy, ale nie możemy już reklamować oferty naszych aptek i od tej pory nie znajdziecie już naszych gazetek w swojej skrzynce pocztowej.
Aby poznać naszą ofertę, zapraszamy do naszych aptek, gdzie nasi farmaceuci udzielą szczegółowych informacji.