We wrześniu kosmetyki firmy SESDERMA znajdziecie wśród naszych promocji kosmetycznych.
Zachęcamy do zakupów, a poniżej wyjaśniamy Wam dlaczego właśnie te kosmetyki są wyjątkowe.

Firma działa od 27 lat na rynku i ma bardzo ciekawą i innowacyjną technologię produkcji swoich kosmetyków. Słowo klucz to NANOTECHNOLOGIA.

Skóra jest największym z organów ciała. Jest zewnętrzną warstwą, która pokrywa powierzchnię całego ciała, oddzielając go od otoczenia. Jest ona również pierwszą barierą fizjologiczną chroniącą ciało od środowiska zewnętrznego. Skóra, dzięki swojej budowie, ogranicza przenikanie substancji do wnętrza organizmu.

W naskórku znajdują się komórki Langerhansa, które odpowiadają za obronę immunologiczną. Są one pierwszą linią obrony organizmu i zapobiegają przenikaniu większości substancji wgłąb skóry. Składniki kremów i produktów dermokosmetycznych mają zazwyczaj dużą masę cząsteczkową, przez co nie są zdolne do przenikania w głębsze warstwy skóry. Przez to ich działanie ogranicza się wyłącznie do warstw zewnętrznych.

Przeszkody zastawiane przez skórę, które uniemożliwiają składnikom przenikanie do jej głębokich warstw, mogą być pokonane dzięki zastosowaniu nanotechnologii i nanosomów.

Mają one naturalny, biokompatybilny skład, są to kwasy tłuszczowe: oleinowy, linolowy, linolenowy. Ich skład jest zbliżony do składu błon komórkowych, dzięki czemu:

Mają lepszą wchłanialność, penetrację i dyfuzję

Działają w głębokich warstwach skóry

I właśnie to są najważniejsze i najbardziej cenne cechy kosmetyków SESDERMA.


Polecamy przetestowanie tej innowacyjnej koncepji!

W tym miejscu znajdziecie kosmetyki firmy SESDERMA


Źródło: sesderma.pl