Claritine Allergy 10 mg 7 tabletek

Claritine Allergy 10 mg 7 tabletek

Cena:
10,38 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergią, zwłaszcza kataru alergicznego i łzawienia oczu.

Nazwa
Claritine Allergy 10 mg 7 tabletek
Producent
BAYER SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Loratadinum
Postać
tabletki
Dawka
10 mg
Opakowanie
7 tabletek
Kod EAN
5909990874217
BLOZ 7
4190111

Opis produktu

Lek wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergią.

Skład

Jedna tabletka zawiera substancję czynną -  loratadyna 10 mg, oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, laktoza uwodniona, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Lek Claritine SPE najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat-1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę.

Działanie

Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym, trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowianie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach.

Wskazania

Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa), świąd i pieczenie oczu. Lek ten jest również wskazany w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznnej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować Claritine SPE w przypadkach: u oosób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, u kobiet w ciąży, u dzieci poniżej 2 lat

Działania niepożądane

Najczęściej obserwowano - senność, ból głowy, zmęczenie, uczucie suchości w jamie ustnej. Bardzo rzadko występują: nadkomorowe zaburzenia rytmu, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, łysienie, anafilaksja, nieprawidłowa czynność wątroby.

Poinformuj lekarza

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, nalęży zwrócić się do lekarza.

Data Ważności

2019.10.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii