Hitaxa fast 5 mg 10 tabletek

Hitaxa fast 5 mg 10 tabletek

Cena:
7,50 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Hitaxa fast 5 mg jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.

Nazwa
Hitaxa fast 5 mg 10 tabletek
Producent
ADAMED CONSUMER HEALTHCARE S.A.
Nazwa międzynarodowa
Desloratadinum
Postać
tabletki ulegające rozpuszczeniu w jamie ustnej
Dawka
5 mg
Opakowanie
10 tabletek
BLOZ 7
3002761

Opis produktu

Hitaxa fast 5 mg jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką, takie jak katar, łzawienia, kichanie, swędzenie i zaczerwienienie oczu, świąd podniebienia, świąd skóry.

 

Skład

Dawka substancji czynnej: każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg desloratadyny.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej):
Jedną 5 mg tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej produktu Hitaxa Fast umieścić w jamie ustnej raz na dobę w celu złagodzenia objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym okresowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) i pokrzywką.
Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki desloratadyną bez konsultacji lekarskiej nie powinno trwać dłużej niż 10 dni. Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie) należy leczyć biorąc pod uwagę ocenę historii choroby pacjenta. Leczenie można przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia. W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i przez dłużej niż 4 tygodnie) można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresie narażenia na alergen.

Sposób podawania:
Dawka może być przyjmowana niezależnie od posiłku. Bezpośrednio przed użyciem blister należy ostrożnie otworzyć i wyjąć bez kruszenia tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej umieszcza się w jamie ustnej, gdzie ulega on natychmiastowemu rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po otwarciu blistra.

Działanie

Produkt Hitaxa jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z:

  • alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa,
  • pokrzywką

Wskazania

Produkt Hitaxa Fast jest wskazany w celu łagodzenia objawów związanych z: alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (takich jak: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) lub pokrzywką.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na loratadynę.

Uwagi

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Data Ważności

2019.05.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii