HydroVag 14 globulek dopochwowych

HydroVag 14 globulek dopochwowych

Cena:
29,79 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

HYDROVAG® to wyrób medyczny w postaci globulek dopochwowych, które nawilżają śluzówkę ścian pochwy, wspomagają procesy regeneracyjne, pomagają utrzymać fizjologiczne pH, a także chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Nazwa
HydroVag 14 globulek dopochwowych
Producent
INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.
Postać
globulki dopochwowe
Opakowanie
14 globulek
BLOZ 7
9088332

Opis produktu

HYDROVAG® to wyrób medyczny w postaci globulek dopochwowych, które nawilżają śluzówkę ścian pochwy, wspomagają procesy regeneracyjne, pomagają utrzymać fizjologiczne pH, a także chronią pochwę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Skład

1 globulka zawiera: 10mg hialuronianu sodu, glikogen, kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze: mleczan sodu i glicerydy półsyntetyczne.

Dawkowanie

Kuracja podstawowa: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza

Kuracja podtrzymująca: 1 globulka dopochwowa na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

W przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść do 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na okres 7 dni.

Działanie

Po umieszczeniu w pochwie globulki ulega ona stopieniu i wytwarza warstwę powlekającą błony śluzowe, tworząc środowisko sprzyjające przywracaniu prawidłowego stanu nabłonka pochwy. Hialuronian sodu zabezpiecza i nawilża śluzówkę pochwy oraz wspomaga proces gojenia i odbudowy tkanek. Kwas mlekowy pomaga utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie pH.

Wskazania

Stosuje się:

  • w celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu oraz ułatwia regenerację nabłonka pochwy

  • w stanach atrofii i dystrofii wywołanej niedoborem estrogenów

  • w okresie okołomenopauzalnym i po stosowaniu leków hormonalnych

  • po radio- i chemioterapii

  • w celu wspomagania gojenia się ran po porodzie i po zabiegach ginekologicznych

  • w celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków

  • wspomagająco w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, np. po kuracji antybiotykiem

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu; w przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza; ze względu na brak odpowiednich badań, w czasie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem; nie stosować równocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo; preparat stosowany z lekami miejscowo znieczulającymi, ze względu na zawartość w składzie hialuronianu sodu, może wydłużać okres znieczulenia; nie stosować w trakcie menstruacji;  bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego; nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu ze względu na obecność w składzie preparatu modyfikowanych tłuszczów.

Data Ważności

2021.07.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii