Visine Classic krople do oczu 15 ml

Visine Classic krople do oczu 15 ml

Cena:
19,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe a także w alergicznych stanach zapalnych.

Nazwa
Visine Classic krople do oczu 15 ml
Producent
MCNEIL PRODUCTS LIMITED C/O JOHNSON & JOHNSON LTD
Nazwa międzynarodowa
Tetryzolini hydrochloridum
Postać
krople do oczu
Dawka
0,5 mg/ml
Opakowanie
15 ml
Kod EAN
5909990162314
BLOZ 7
3129401

Opis produktu

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe a także w alergicznych stanach zapalnych.

Skład

1 ml zawiera:

 • chlorowodorek tetryzoliny 0,5 mg,
 • substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, warsenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 17% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Dawkowanie

 • O ile lekarz nie zaleci inaczej, wkraplać 1-2 krople do każdego oka dwa lub trzy razy dziennie. Przed zakropleniem należy zdjąć soczewki kontaktowe i założyć dopiero po około 15 minutach od zastosowania preparatu.
 • Odkręcić zakrętkę, buteleczkę lekko ścisnąć i obrócić do góry dnem. Zmniejszając nieco nacisk wpuścić odrobinę powietrza do buteleczki. Dzięki specjalnemu aplikatorowi z bezpieczną zaokrągloną końcówką, każdy najmniejszy nacisk spowoduje wypłynięcie jednej kropli.
  Krople wpuszczać do wewnętrznego kącika oka.
 • W celu uniknięcia zanieczyszczenia preparatu nie należy stykać końcówki pojemnika z jakąkolwiek powierzchnią, a po użyciu pojemnik szczelnie zamknąć.
 • Należy unikać długotrwałego stosowania preparatu, szczególnie u dzieci

Działanie

Krople VISINE mają działanie sympatykomimetyczne obkurczające obwodowe naczynia krwionośne. Skutkiem obkurczenia włosowatych naczyń krwionośnych jest usunięcie przekrwienia (zaczerwienienia) oczu. Działanie pojawia się w ciągu kilku minut i utrzymuje przez 4-8 godzin.
Stosowanie VISINE według zaleceń nie powoduje rozszerzenia źrenic ani też nawracającego przekrwienia.

Wskazania

Krople do oczu VISINE wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw. W takich stanach, jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw, krople VISINE znoszą objawy towarzyszące, takie jak pieczenie, swędzenie, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Przeciwwskazania

 • Nie zaleca się stosowania preparatu VISINE u chorych cierpiących na jaskrę z wąskim kątem przesączania.
 • Kropli VISINE  nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu.
 • Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

 

Uwagi

Lek zachowuje trwałość przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.

Data Ważności

2021.10.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii