2 KC 6 tabletek

2 KC 6 tabletek

Cena:
6,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Suplement diety 2KC zawiera składniki wspomagające procesy fizjologiczne po spożyciu alkoholu.

Nazwa
2 KC 6 tabletek
Producent
ZAKŁADY FARM. COLFARM
Postać
tabletki
Opakowanie
6 tabletek
Kod EAN
5901130350209
BLOZ 7
8052703

Opis produktu

Suplement diety 2KC zawiera składniki wspomagające procesy fizjologiczne po spożyciu alkoholu.

Skład

Glukoza, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), kwas bursztynowy, glutaminian monosodowy, kwas fumarowy, kwas l-askorbinowy (witamina C), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), poliwinylopirolidon (substancja wiążąca).

Dawkowanie

Optymalny efekt osiągniemy spożywając 1 tabletkę na 50 g. czystego alkoholu. W razie potrzeby można spożywać kolejne tabletki, maksymalnie do 6 dziennie. Następnego dnia można przyjąć kolejne 2-3 tabletki. Nie należy przyjmować powyżej 6 tabletek dziennie.

Działanie

  • zmniejsza skutki nadużycia alkoholu,
  • pomaga uniknąć złego samopoczucia po nadmiernym spożyciu alkoholu,
  • likwiduje oznaki kaca (opuchnięte oczy, ziemista i blada cera),
  • przyspiesza wydalanie toksycznych produktów utleniania alkoholu,
  • pomaga odbudować fizyczne siły organizmu.

Wskazania

Stosować w trakcie spożywania alkoholu w celu zapobiegania powstawaniu i magazynowaniu w organizmie toksycznych produktów rozpadu alkoholu. 2KC – suplement diety niweluje objawy związane z nadużyciem alkoholu.

 

Składniki zawarte w preparacie wpływają na zwiększenie efektywności i przyspieszenie przemian metabolicznych alkoholu. Przyspieszając utlenianie toksycznego aldehydu octowego do niegroźnych dla organizmu dwutlenku węgla i wody powodują, że objawy związane z obecnością aldehydu octowego (bóle głowy, nudności i wymioty, zaczerwienienie twarzy, senność) nie pojawiają się lub są wydatnie zmniejszone. Z uwagi na szybkość wchłaniania alkoholu i czas jego przemiany najskuteczniejszą ochronę i najefektywniejsze działanie preparatu uzyskuje się zażywając go w trakcie spożywania alkoholu. Wyprzedza się w ten sposób negatywną reakcję organizmu i nie dopuszcza do nagromadzenia i wzrostu stężenia substancji toksycznych jak również zmniejsza się skutki niedotlenienia organizmu. 2KC - suplement diety posiada również silne właściwości antyoksydacyjne. Wspomaga usuwanie szkodliwych wolnych rodników tlenowych powstających podczas przemiany alkoholu.

 

Działanie poszczególnych składników:

Kwas bursztynowy i kwas fumarowy - substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorące udział w komórkowym cyklu przemian energetycznych zwanym cyklem Krebsa. Niezbędne są w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno-redukcyjnej.

Glutaminian monosodowy - pochodna kwasu glutaminowego, podstawowego substratu do syntezy aminokwasów i struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzenia katalitycznych procesów przemian alkoholu w organizmie.

Kwas L-askorbinowy (witamina C) - naturalny antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników.

Wzmacnia działanie innych antyoksydantów. Nie jest wytwarzana przez organizm i musi być ciągle uzupełniana.

Glukoza - cukier prosty, substancja odżywcza dostarczająca łatwo przyswajalnej energii chemicznej niezbędnej do efektywnego przeprowadzenia procesów metabolicznych.

 

Metabolizm alkoholu etylowego:

Alkohol etylowy po spożyciu szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, łatwo przenika przez błony komórkowe i dostaje się do krwioobiegu. Zasadniczy proces wchłaniania alkoholu następuje w żołądku (20 - 25%) i jelicie cienkim (75 - 80%). Maksymalne jego stężenie we krwi pojawia się u ludzi po 0,5 do 2 godzinach od spożycia. Szybkość wchłaniania zależy od rodzaju alkoholu oraz pokarmów spożywanych przed lub podczas jego picia. W niezmienionej postaciwydalany jest z organizmu w niewielkim stopniu: 2% z moczem, 2% z powietrzem wydychanym i około 1% przez parowanie. Pozostałe 95% metabolizowane jest przez organizm. Najważniejszym i najbardziej narażonym narządem na toksyczne działanie produktów rozpadu alkoholu jest wątroba. W czasie metabolizmu etanolu zwiększa się znacznie zużycie tlenu, powodując niedotlenienie komórek wątrobowych. Alkohol nie jest magazynowany w organizmie i szybko przekształca się w energię, dostarczając jedynie "pustych kalorii". Głównym produktem utleniania alkoholu jest aldehyd octowy. Wykazuje on 10-krotnie wyższą toksyczność niż etanol. Wzrost stężenia aldehydu octowego powoduje bóle głowy, zaczerwienienia twarzy, nudności i wymioty (odpowiedzialny jest za powstawanie kaca), jak również jest przyczyną uszkodzeń wątroby i centralnego układu nerwowego. W procesie utleniania alkoholu powstają również szkodliwe wolne rodniki tlenowe, które powodują uszkodzenia błony komórkowej.

Data Ważności

2019.08.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii