Flegamina Junior syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Flegamina Junior syrop o smaku truskawkowym 120 ml

Cena:
8,99 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Lek  stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odksztuszania i usuwania śluzu.

Nazwa
Flegamina Junior syrop o smaku truskawkowym 120 ml
Producent
TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Nazwa międzynarodowa
Bromhexinum
Postać
syrop
Dawka
2 mg/5 ml
Opakowanie
120 ml
Kod EAN
5909990806416
BLOZ 7
6350601

Opis produktu

Preparat stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odksztuszania i usuwania śluzu.

Skład

5 ml (1 łyżka miarowa) syropu zawiera 2 mg bromoheksyny chlorowodorku (Bromhexini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
5 ml syropu zawiera 175 mg glukozy oraz metylu parahydroksybenzoesan.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat

10 ml (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę4 mg 2 razy na dobę
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat10 ml (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę4 mg 3 razy na dobę
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat20 ml (4 łyżki miarowe) 3 razy na dobę8 mg 3 razy na dobę

Działanie

Rozrzedza gęstą wydzielinę w oskrzelach. Jednocześnie pobudza gruczoły śluzowe produkujące wydzielinę oskrzelową o mniejszej gęstości . Ułatwia wykrztuszanie gęstej wydzieliny i poprawia czynność nabłonka rzęskowego.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na bromoheksynę lub substancje pomocnicze preparatu. Syrop o smaku truskawkowym zawierają glukozę i nie powinny być stosowane u pacjentów z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze stosować tylko, jeśli korzyści dla matki przeważają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Syrop o smaku truskawkowym zawiera p-hydroksybenzoesany mogące powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból brzucha, biegunka, senność, ból i zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia krwi, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi, wysypka, świąd. Sporadycznie mogą wystąpić ciężkie reakcje nadwrażliwości: skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, reakcja anafilaktyczna.

Możliwe skutki uboczne

Podczas stosowania leku wystąpić mogą: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, wysypki skórne, świąd, zmniejszenie ciśnienia krwi, senność, bóle i zawroty głowy oraz przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy krwi. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu, który może powodować reakcje alergiczne. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy lub senności.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, czynną chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy. Gdy stosujesz leki przeciwkaszlowe, antybiotyki (szczególnie oksytetracyklinę, erytromycynę, ampicylinę, amoksycylinę). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Bromoheksyny nie zaleca się zażywać w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W pozostałym okresie ciąży, lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Syrop Flegamina o smaku truskawkowym nie zawiera alkoholu.

Data Ważności

2019.04.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii