Fosidal 2 mg/ml syrop (butelka + strzykawka) 150 ml (odpowiednik: Pulneo, Fenspogal)

Fosidal 2 mg/ml syrop (butelka + strzykawka) 150 ml (odpowiednik: Pulneo, Fenspogal)

Cena:
8,97 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Fosidal syrop to lek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczającym oskrzela.

Nazwa
Fosidal 2 mg/ml syrop (butelka + strzykawka) 150 ml (odpowiednik: Pulneo, Fenspogal)
Producent
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Kod EAN
5903060600201
BLOZ 7
8823201

Opis produktu

Fosidal syrop to lek o działaniu przeciwzapalnym i rozkurczającym oskrzela.

Skład

Substancją czynną preparatu jest fenspiryd, lek wykazujący działanie przeciwzapalne i działający rozkurczająco na oskrzela. Fenspiryd blokuje receptory histaminowe typu 1 (receptory H1) oraz wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) typu papawerynowego. Działa przeciwzapalnie wpływając na zmniejszenie wytwarzania mediatorów procesu zapalnego (cytokin, TNF-alfa, prostaglandyn i leukotrienów, wolnych rodników). Łagodzi objawy zapalne takie jak obrzęk i podrażnienie, hamuje wydzielanie nadmiernej ilości śluzu w drzewie oskrzelowym, przeciwdziała skurczowi oskrzeli i działa przeciwkaszlowo.

Działanie

Preparat ma postać syropu i przeznaczony jest do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli: 45–90 ml na dobę w dawkach podzielonych.
Dzieci po 2. roku życia: 4 mg/kg masy ciała na dobę, czyli dzieci o masie ciała mniejszej niż 10 kg: 10–20 ml na dobę w dawkach podzielonych; dzieci o masie ciała większej niż 10 kg: 30–60 ml na dobę w dawkach podzielonych.
Do opakowania dołączona jest łyżka miarowa lub miarka w postaci strzykawki. Zaleca się przyjmowanie preparatu bezpośrednio przed posiłkami.
Nie stosować u dzieci do ukończenia 2. roku życia.

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu objawowym (kaszel i odksztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.
Leczenie z zastosowaniem preparatu nie może opóźniać rozpoczęcia stosowania antybiotyków, jeśli zachodzi potrzeba ich stosowania.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować u dzieci do ukończenia 2. roku życia.
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, również Fosidal może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Mogą wystąpić: nudności, bóle w nadbrzuszu, senność, zwiększenie częstotliwości rytmu serca ustępujące po zmniejszeniu stosowanej dawki, reakcje alergiczne (rumień, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rumień przechodzący w trwałe przebarwienie).

2016-04-22
willa
 
własnie skończyłam go brać i jestem mile zaskoczona. Kaszel naprawdę szybko się zmienił na mokry i zaczął odrywać. Stan zapalny się zatrzymał i nie doszło do powikłań.
2015-08-18
Anna
 
ja podawałam na początku przeziębienia i zadziałał przeciwzapalnie. Dziecko szybko wyzdrowiało i naprawdę nie było potrzeby kolejnej wizyty lekarskiej.
2015-02-02
rado
 
polecony rzez lekarza i bardzo dobrze sprawdził się przy stanie zapalnym gardła u córki. bardzo fajny aplikator do ust.
Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Załączniki

Produkty z tej samej kategorii