Theraflu ExtraGRIP 14 saszetek

Theraflu ExtraGRIP 14 saszetek

Cena:
15,99 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Preparat Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Nazwa
Theraflu ExtraGRIP 14 saszetek
Producent
NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Pheniramini maleas
Postać
proszek do rozpuszczania
Dawka
650 mg + 10 mg+ 20 mg
Opakowanie
14 saszetek
Kod EAN
5909990852994
BLOZ 7
8240403

Opis produktu

Preparat Theraflu ExtraGRIP stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Skład

1 saszetka zawiera: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,  maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym 12,6 mg sacharoza, żółcień pomarańczowa i 42,2 mg sodu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. 1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Działanie

  • zmniejsza obrzęk nosa
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe

Wskazania

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, przerost gruczołu krokowego, cukrzycę, choroby płuc, jaskrę, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, uspakajające, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, alkaloidy sporyszu.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Możliwe skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, przerost gruczołu krokowego, cukrzycę, choroby płuc, jaskrę, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, uspakajające, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, alkaloidy sporyszu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwagi

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

Data Ważności

2019.10.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii