Gripex Hot 12 saszetek

Gripex Hot 12 saszetek

Cena:
18,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Gripex Hot to lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy w formie proszku do sporządzania gorącego napoju. Rozgrzewa i szybko przynosi ulgę w bólu głowy i mięśni, gorączce i katarze.

Nazwa
Gripex Hot 12 saszetek
Producent
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Ac.ascorb., Phenylephrini
Postać
preparat do sporządzania roztworu doustnego
Dawka
0,65 g + 0,05 g + 0,01 g
Opakowanie
12 saszetek 4 g
Kod EAN
5907377139041
BLOZ 7
3000935

Opis produktu

Gripex Hot to lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy w formie proszku do sporządzania gorącego napoju. Rozgrzewa i szybko przynosi ulgę w bólu głowy i mięśni, gorączce i katarze.

Skład

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 650 mg, Kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg;
  • substancje pomocnicze: aspartam (E 951)7 sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E104).
  • Gripex HotActiv zawiera sacharozę.
  • Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy, co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego.
  • Lek zawiera aspartam.

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę powtarzać nie częściej niż co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę).
  • Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody.
  • Lek można stosować niezależnie od posiłków.
  • Leku Gripex Hot nie stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Działanie

Gripex Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

  • Nie należy pić alkoholu w okresie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
  • Nie stosować w okresie ciąży.
  • Nie stosować w okresie karmienia piersią.
  • Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.
  • Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
  • Jeśli wcześniej występowały objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowei, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria, jaskra z wąskim kątem przesączania, anatomicznie wąski kąt przesączania.
  • W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania łych leków.
  • W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Gripex Hot może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należą do nich:

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka);
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem malej ilości moczu, przyspieszonym-oddechem, obrzękami);
  • zaburzenia żołądka i jelit:
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry;
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych;
  • zaburzenia układu nerwowego niepokój, bezsenność;
  • zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego:
  • granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi),
  • agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Uwagi

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek może zmniejszać zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji. Dlatego w czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Data Ważności

2021.09.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii