Apap Noc 6 tabletek

Apap Noc 6 tabletek

Cena:
5,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Nazwa
Apap Noc 6 tabletek
Producent
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Diphenhydraminum
Postać
tabletki
Dawka
500 mg + 25 mg
Opakowanie
6 tabletek
Kod EAN
5909990960118
BLOZ 7
3000912

Opis produktu

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Skład

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Dawkowanie

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg. Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.

Działanie

Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu tym: bólu głowy, bólów kostnostawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie stosowa w cyasie ciz
  • Nie stosowa w okresie karmienia piersi

Działania niepożądane

Jak każdy lek, APAP Noc może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

  • zaburzenia serca: zaburzenia częstości skurczów serca;
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: opisywano pojedyncze przypadki trombocytopenii (obniżenia liczby płytek krwi) i agranulocytozy (bardzo znacznego obniżenia lub braku krwinek białych);
  • zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy;
  • zaburzenia oka: niewyraźne widzenie;
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; zatrzymanie moczu;
  • zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa i wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.


U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy, senność, zaburzenia częstości skurczów serca, niewyraźne widzenie, zaburzenia czynności wątroby i dróg żółciowych w tym ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, astmę oskrzelową, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, padaczkę, chorobę alkoholową. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki z grupy inhibitorów MAO, leki nasenne, leki przeciwlękowe, opioidowe leki przeciwbólowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Stosowanie innych leków:
Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Data Ważności

2020.07.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii