Iwostin DEZYNFEKCJA
Espumisan 40 mg 100 kapsułek

Espumisan 40 mg 100 kapsułek

Cena:
16,20 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Espumisan to lek stosowany w leczeniu objawowym zaburzeń pracy przewodu pokarmowego związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów, również po zabiegach chirurgicznych. Znajduje zastosowanie jako środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej.

Nazwa
Espumisan 40 mg 100 kapsułek
Producent
BERLIN CHEMIE AG
Nazwa międzynarodowa
Simeticonum
Postać
kapsułki
Dawka
40 mg
Opakowanie
100 kapsułek
Kod EAN
5909990168729
BLOZ 7
5580501

Opis produktu

Espumisan znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej.

Skład

1 kapsułka zawiera: 40mg simetikonu.

Dawkowanie

Dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 2 kapsułki 3-4 razy na dobę.

W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: 2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie i 2 kapsułki rano, na czczo w dniu badania.

Działanie

Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów.

Wskazania

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe); w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym W zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią: Brak ograniczeń do stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Data Ważności

2022.06.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii