Krótka data
Nutridrink Juice Style preparat odżywczy o smaku jabłkowym 4 x 200 ml

Nutridrink Juice Style preparat odżywczy o smaku jabłkowym 4 x 200 ml

Cena:
24,80 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Nutridrink Juice Style to wysokoenergetyczny preparat odżywczy przeznaczony do picia. Nie zawiera tłuszczu, ma również zmniejszoną zawartość białka. Można go stosować jedynie jako uzupełnienie diety u chorych przy zapaleniu trzustki i zaleceniach diety niskotłuszczowej.

Nazwa
Nutridrink Juice Style preparat odżywczy o smaku jabłkowym 4 x 200 ml
Producent
NUTRICIA POLSKA SP. Z O.O.
Postać
płyn
Opakowanie
4 x 200 ml
BLOZ 7
3056441

Opis produktu

Nutridrink Juice Style to wysokoenergetyczny preparat odżywczy przeznaczony do picia. Nie zawiera tłuszczu, ma również zmniejszoną zawartość białka. Można go stosować jedynie jako uzupełnienie diety u chorych przy zapaleniu trzustki i zaleceniach diety niskotłuszczowej. Preparat wolny od laktozy.

Dostępne smaki: jabłkowy, truskawkowy

Nutridrink to wysokoenergetyczny preparat odżywczy w płynnej postaci, przeznaczony do picia. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów. Jego zaletą jest to, że w małej objętości (125 ml) dostarcza dużo energii i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jest to preparat gotowy do spożycia, dostępny w butelkach plastikowych, w różnych smakach: waniliowym, truskawkowym, czekoladowym, owoce leśne i neutralnym. Należy go spożywać pomiędzy posiłkami (jako uzupełnienie jadłospisu), a w razie potrzeby można zastąpić nim całe posiłki lub całodzienne wyżywienie. Najczęściej zalecane stosowanie to 2 butelki preparatu Nutridrink dziennie - jako uzupełnienie diety - przez 14 dni i więcej. Jedno opakowanie Nutridrink to 300 kalorii.

Nutridrinki przeznaczone są między innymi dla osób borykających się z chorobami przewlekłymi, chorobami onkologicznymi, dla pacjentów przed i po operacjach, po udarach oraz z trudno gojącymi się ranami i odleżynami.

Nutridrinki w niewielkiej objętości – 125 lub 200 ml – zawierają komplet wszystkich składników odżywczych we właściwych proporcjach. Przygotowane w formie napoju, są łatwe do wypicia, co znacznie ułatwia ich przyjmowanie osobom, które mają problemy z gryzieniem lub połykaniem. Uzupełnianie diety chorego Nutridrinkami to żywienie medyczne.

Preparaty Nutridrink należy przyjmować regularnie. Regularność i ciągłość ich przyjmowania pozwoli właściwie odżywić organizm i zapewnić mu energię oraz składniki, potrzebne do walki z chorobą. Optymalny czas stosowania preparatów odżywczych to 2 butelki dziennie przez minimum 14 dni – jako uzupełnienie diety.

Nutridrinki powinno się pić pomiędzy posiłkami. Najlepiej smakują schłodzone, można również dodawać je do potraw podczas gotowania.

Utrzymanie bądź przywrócenie prawidłowego stanu odżywienia pozwala na zachowanie lub odzyskanie siły podczas choroby, prowadząc do poprawy jakości życia pacjentów. Warto pamiętać, że przestrzeganie zaleceń żywieniowych może przyczynić się do rozwiązania problemów chorych związanych z jedzeniem, a wynikających z toczącego się procesu chorobowego (np.: brak apetytu)

Dawkowanie

  • Spożycie powinno być dostosowane do ilości spożywanych posiłków, zapotrzebowania i stanu chorego.
  • Najczęściej zalecane stosowanie to 2 butelki dzienie przez 14 dni i więcej.
  • NUTRIDRINK należy pić powoli - ze względu na jego wysoką osmolarność i związanym z tym ryzyko biegunki - szczególnie przy pierwszym zastosowaniu: 1butelkę przez ok. 30 minut.
  • NUTRIDRINK najlepiej smakuje schłodzony
  • Nie należy podawać go dzieciom poniżej 3 roku życia
  • Preparat możebyć stosowany pomiędzy posiłkami lub być dodawany do potraw (aby zwiększyć wartość odżywczą posiłku)

Wskazania

Zalecenia do stosowania: do postępowania dietetycznego w niedożywieniu związanym z chorobą, w tym:

  • zapalenie i marskość wątroby
  • przy przewlekłych chorobach trzustki
  • dla pacjentów wymagających diety niskotłuszczowej
  • zespoły złego wchłaniania

Nutridrinki – w zależności od rodzaju - przeznaczone są dla osób chorych przewlekle, onkologicznie, przed i po operacjach, dla pacjentów po udarze niedokrwiennym (także w trakcie rehabilitacji) oraz z trudno gojącymi ranami i odleżynami, w okresie rekonwalescencji po chorobie, przy zaburzeniach żucia i połykania, przy braku apetytu związanego z chorobą czy przy zwiększonym zapotrzebowaniu energetyczno-białkowym. Dedykowane są także osobom chorym na Parkinsona, Huntingtona na inne choroby prowadzące do otępienia.

Osoby chore, które nie przyjmują wystarczającej ilości składników odżywczych mogą być zagrożone niedożywieniem lub są niedożywione (od 35-55% przyjmowanych do szpitala chorych zmaga się z tym problemem). Niedożywienie jest jednostką chorobową, ale często nie jest rozpoznawane przez lekarzy lub jest lekceważone. Nutridrinki rekomendowane są zagrożonym niedożywieniem pacjentom. Nutridrinki należy stosować pod nadzorem lekarza lub dietetyka.

Data Ważności

2019.01.05

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii