Zielona herbata ma wiele pozytywnych cech wpływających korzystnie na nasz organizm. Działa wspomagająco na nasz metabolizm (poprawia go i przyśpiesza odchudzanie) jak i na kondycję skóry. Jej dobroczynne właściwości odczuje praktycznie każdy rodzaj cery – od trądzikowej, do suchej i dojrzałej.

Dla skóry trądzikowej

Zielona herbata ma działanie bakteriobójcze. Dlatego kosmetyki na jej bazie doskonale sprawdzą się dla cery trądzikowej. Dodatkowo hamuje produkcję sebum.

Dla skóry wrażliwej

Wykazuje działanie łagodzące, przeciwzapalne, zmniejsza podrażnienia.

Dla skóry suchej

Sprawdzi się idealnie ponieważ dzięki zawartości soli mineralnych i witamin doskonale nawilża!

Dla skóry dojrzałej

Najbardziej korzystnym składnikiem w zielone herbacie są polifenole. Chronią one skórę przed promieniowaniem UV i opóźniają jej starzenie. Wzmacniają także naczynia krwionośne, dzięki czemu zielona herbata sprawdzi się także dla cery naczynkowej.

Dla ciała

Jest idealnym dodatkiem do kosmetyków ujędrniających ciało. Zawarta w niej teina pobudza spalanie tłuszczu i działa wyszczuplająco. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym jest także stosowana jako dodatek do płynów do higieny intymnej. Z racji hamowania wydzielania łoju sprawdzi się także w szamponach do włosów przetłuszczających się. Poza tym zielona herbata wzmocnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i chroni przed łupieżem.