Mężczyźni coraz częściej dostrzegają potrzebę pielęgnacji swojej skóry. Sięgają po dobrej jakości pianki i żele do golenia, preparaty łagodzące skórę po goleniu, nawilżające a nawet przeciwzmarszczkowe kremy. To bardzo dobrze! Mężczyzna także powinien starać się o zadbany wygląd. Co powinno znaleźć się wśród męskich kosmetyków? Jakie są różnice w pielęgnacji skóry kobiety a mężczyzny? Z jakim problem kosmetycznym najczęściej zmagają się mężczyźni? Postaramy się wytłumaczyć

Skóra męska a kobieca

Skóra twarzy u mężczyzny znacząco różni się od skóry kobiety. Męska skóra jest zdecydowanie grubsza i posiada większą zdolność do wiązania wody - to oznacza, że wykazuje ona mniejsze skłonności do przesuszania i szybkiego starzenia się. Inna budowa skóry twarzy u mężczyzn powoduje, że ich twarz jest o wiele lepiej nawilżona i natłuszczona, a to z kolei sprawia, że czynniki zewnętrzne nie są w stanie zaszkodzić jej tak bardzo, jak delikatnej skórze u kobiet.

Codzienne nawilżanie

Nie oznacza to jednak, że męska skóra jest odporna na wszelkie trudne warunki atmosferyczne. Każdy mężczyzna powinien bowiem wyposażyć się w dobry krem nawilżający, który wzmocni i zabezpieczy jego skórę przed przesuszaniem i podrażnieniami. Idealnie sprawdzi się tutaj VICHY HOMME STRUCTURE S ujędrniający krem nawilżający dla mężczyzn.

Golenie

Na męskiej półce z kosmetykami powinien więc znaleźć się dobry żel lub pianka do golenia, który skutecznie zmiękczy zarost i ułatwi cały proces golenia np. VICHY HOMME żel do golenia przeciwko podrażnieniom. Po goleniu męską skórę należy pielęgnować przy pomocy odpowiedniego balsamu nawilżającego o właściwościach łagodzących, by zredukować powstałe na jej powierzchni podrażnienia czy zaczerwienienia np. VICHY HOMME IDEALIZER krem-żel nawilżający po goleniu lub też AVENE MEN balsam po goleniu. Tutaj także należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego nawet w te dni, w które nie usuwamy zarostu, bowiem skóra może stać się podrażniona i przesuszona nie tylko w wyniku golenia, ale też działania innych czynników zewnętrznych.

Zmarszczki

Różnica pomiędzy starzeniem się skóry u kobiet i mężczyzn polega na tym, że u kobiet pierwsze oznaki tego procesu można zauważyć już w okolicy 25. roku życia, podczas, gdy u mężczyzn proces ten staje się widoczny o wiele później, bo około 35. roku życia. To wszystko przez męskie hormony (androgeny), które sprawiają, że w ich skórze znajduje się większa ilość włókien kolagenowych, dzięki czemu ich skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a na jej powierzchni później pojawiają się oznaki starzenia.Przy codziennej pielęgnacji twarzy mężczyźni nie mogą zapominać o prawidłowo wykonanym zabiegu oczyszczania twarzy. Na powierzchni skóry znajduje się bardzo duża ilość zanieczyszczeń, które stanowią barierę dla aktywnych składników kremu do twarzy, dlatego należy je usuwać każdorazowo przed aplikacją kremu. Z zanieczyszczeniami tego typu nie poradzi sobie jednak sama woda - lepiej zastosować w tym przypadku delikatny płyn lub żel oczyszczający dostosowany do rodzaju naszej skóry. Nie zapominajmy też o tym, że kondycji męskiej skóry nie sprzyja palenie papierosów czy dieta bogata w tłuszcze i węglowodany - jeśli więc zależy nam na utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu, poza dobrze dobranym kremem przeciwzmarszczkowym, powinniśmy także starać się unikać wszelkich szkodliwych dla skóry czynników zewnętrznych.