Piękny kolor włosów to bardzo ważny element naszego wyglądu. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych na rynku preparatów, możemy uzyskać praktycznie każdy kolor włosów na swojej głowie i zmieniać go dowolnie. Bardzo ważne zatem jest, aby farby do włosów nie niszczyły ich, a nawet miały działanie pielęgnujące.

 

Najnowszym trendem jest koloryzacja oparta na olejkach, które świetnie nawilżą przesuszone włosy, odbudują zniszczenia oraz ochronią wrażliwą skórę głowy podczas zabiegu farbowania. Najlepszym olejkiem do tych celów jest olejek arganowy. Oprócz swoich właściwości łagodzących i stymulujących regenerację komórek jest również znany jako doskonały składnik przeciwstarzeniowy.

 

Naturalnie – znaczy bezpiecznie. Warto zwrócić uwagę na farby, które w swoim składzie oferują szereg naturalnych, roślinnych składników. Wybierając je, możemy czuć się bezpiecznie podczas koloryzacji naszych włosów. Głównym budulcem włosa jest białko – keratyna. Zatem wszelkie inne podobne składniki będą miały na niego najlepszy wpływ. Farby powinny zawierać proteiny (białka), które idealnie zwiążą się ze strukturą włosa, co pozwoli na dokładnie pokrycie koloru jak i odpowiednią pielęgnację. Przykładem mogą tu być preparaty do koloryzacji firmy BIOKAP Nutricolor, które zawierają w swoim składzie m.in. proteiny ryżowe, sojowe, owsiane, pszenne.

 

Kolejnym kryterium, jakie powinny spełniać farby do włosów jest zawartość filtrów UV. Bardzo istotne jest, aby były to filtry pochodzenia roślinnego, np. wyciąg z wierzby. Farby BIOKAP Nutricolor zawierają kwas beta-alkoholowy, który pochodzi z wierzby i jest kwasem salicylowym pełniącym wiele zróżnicowanych, ważnych funkcji kosmetycznych. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji.

 

W naszej drogerii mogą Państwo nabyć farby firmy BIOKAP w szerokiej gamie kolorystycznej, w konkurenycjnych cenach. Dodatkowym plusem jest aplikator, który ułatwi zabieg farbowania włosów, czyniąc go szybszym. https://apteka-amica.pl/390-farby-do-włosów

 

Ponad to, włosy farbowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zatem należy myć je szamponami, które wzmocnią strukturę włosa, zapobiegną matowieniu koloru https://apteka-amica.pl/seboradin/10006-seboradin-niger-szampon-regenerujący-z-żeń-szeniem-200-ml-5900115306217.html. Raz w tygodniu warto pomyśleć o nałożeniu maski regenerującej https://apteka-amica.pl/seboradin/41836-seboradin-regenerujący-maska-do-włosów-150-ml-5907718948417.html.