Niby jesteś zdrowa, w niezłym nastroju. Ale coś jakby nie tak... Obserwujesz u siebie wiele z tych symptomów? Nie są przypadkowe. Sprawdź, czy jesteś w ciąży!

Jeśli rozwija się w tobie nowe życie, czeka cię wiele zmian w życiu. To będzie niezwykły czas. Jak rozpoznać, czy będziesz mamą? Stan ten zwiastuje wiele objawów, a potwierdzi domowy test ciążowy i USG.
Nie dostajesz miesiączki. W dniu, w którym miałaby się pojawić, możesz czuć bóle w dole brzucha.
Jajniki zaczynają wydzielać duże ilości progesteronu, hormonu odpowiedzialnego za ciążowe zmiany w organizmie. I już po kilku dniach od zapłodnienia masz bolesne i napięte sutki, piersi są nabrzmiałe jak przed miesiączką.
Sama nie rozumiesz swojego samopoczucia. Jesteś rozdrażniona. Raz masz ochotę płakać bez powodu, a za chwilę... krzyczeć ze szczęścia.
Niezwykle wyostrzył ci się zmysł powonienia. Mogą zacząć cię drażnić różne aromaty i smaki. Zapach, który jeszcze niedawno uważałaś za piękny, nagle zaczyna ci bardzo przeszkadzać...
Pojawia się niechęć do jedzenia pewnych potraw. Na inne masz niespodziewanie wielką ochotę. Na stole codziennie pojawiają się osobliwości typu kiszone ogórki czy śledzie.
Już po 2-3 tygodniach od zapłodnienia możesz czuć się zmęczona, senna, trochę rozkojarzona. Nic nie chce ci się robić. Wydaje ci się, że masz też nieco obniżoną sprawność intelektualną.
Apetyt nieprawdopodobnie rośnie albo... gwałtownie spada.
Około 5.-6. tygodnia ciąży zaczynasz częściej biegać do toalety. Niestety, dotyczy to głównie nocy...
Podstawowa temperatura ciała podwyższa się do 37 C (lub bardziej) i utrzymuje się na tym poziomie przez min. 2-3 tygodnie od zapłodnienia.
Mniej więcej dwa tygodnie po zapłodnieniu pojawiają się nudności i wymioty. Zwykle występują rano, ale mogą cię męczyć i cały dzień. Najbardziej narażone są na nie kobiety, które właśnie oczekują pierwszego dziecka.
Od około 6. tygodnia ciąży mogą cię zacząć boleć gruczoły piersiowe. Same piersi powiększają się, naczynia żylne są coraz bardziej widoczne pod skórą, a brodawki i obwódki piersiowe ciemnieją.
Już wiesz, że te objawy mają swoją przyczynę. Intuicja podpowiada ci, że pod twoim sercem pojawił się mały człowiek.