Megapar 500 mg 20 tabletek musujących

Megapar 500 mg 20 tabletek musujących

Cena:
6,45 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Substancją czynną leku jest paracetamol w formie tabletek musujących o smaku cytrynowym.

Nazwa
Megapar 500 mg 20 tabletek musujących
Producent
ACCORD
Postać
tabletki musujące
Opakowanie
20 tabletek musujących

Opis produktu

Megapar wskazany do stosowania w leczeniu bólu i gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia oraz bólu różnego pochodzenia o nasileniu umiarkowanym (np. ból głowy, migrena, ból napięciowy, nerwobóle, ból zębów, bóle kręgosłupa, ból mięśniowy i reumatyczny, bóle menstruacyjne. Lek dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Skład

Substancja czynna: paracetamol. Jedna tabletka musująca zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon K25, symetykon, sacharyna sodowa, makrogol 6000, aromat cytrynowy: powderarome lemon premium (preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, guma arabska, alfa-tokoferol, woda).

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza bądź wskazówkami na ulotce. Tabletkę rozpuścić w szklance wody, bezpośrednio po sporządzeniu wypić. Można stosować z jedzeniem lub niezależnie od posiłków (jedzenie spowalnia szybkość wchłaniania paracetamolu). Zalecana dawka dla młodzieży od 12. do 15. roku życia (masa ciała od 41kg do 50kg): jedna tabletka musująca, można ponawiać dawkę co 4-6 godzin, nie wolno jednak przekraczać dawki dobowej wynoszącej 4 tabletki musujące (2g paracetamolu). Zalecana dawka dla młodzieży od 16. do 18. roku życia (masa ciała powyżej 50kg) oraz dla osób dorosłych: przyjmować 1-2 tabletki musujące, dawkę można ponawiać co 4-6 godzin. Dobowa maksymalna dawka to 6 tabletek musujących (8 tabletek musujących w przypadku silnego bólu). Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 3 dni (przy gorączce) lub 3 dni (przy bólu), jeśli po tym czasie objawy nie ustępują, należy koniecznie zgłosić się do lekarza.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować u pacjentów z chorobą alkoholową.

Uwagi

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Data Ważności

2019.08.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii