Paracetamol 250 mg 10 czopków HASCO

Paracetamol 250 mg 10 czopków HASCO

Cena:
5,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Paracetamol Hasco stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy. Forma czopków zapewnia szybkość i skuteczność działania.

Nazwa
Paracetamol 250 mg 10 czopków HASCO
Producent
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Postać
czopki doodbytnicze
Dawka
0,25 g
Opakowanie
10 czopków
Kod EAN
5909990834419
BLOZ 7
6113411

Opis produktu

Paracetamol Hasco stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy. Forma czopków zapewnia szybkość i skuteczność działania.

Skład

1 czopek zawiera:

  • substancję czynną: paracetamol 250 mg.
  • substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Dawkowanie

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:

  • 3 miesiące - 1rok - 80 mg
  • 2-3 lata - 125 mg
  • 4-6 lat - 125 mg do 250 mg
  • 7-8 lat - 250 mg
  • 9-10 lat 250 mg do 500 mg
  • 11-12 lat - 500 mg.
    Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

Działanie

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia i gorączka towarzysząca przeziębieniom i grypie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.

  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego
    bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
  • Zaburzenia układu  oddechowego
    rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.
  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych
    bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
  • Zaburzenia ukladu immunologicznego
    rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
    bardzo rzadko: uczulenie
  • Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
    bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Data Ważności

2021.06.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii