Ibuprofen TEVA Max 400 mg 20 tabletek powlekanych

Ibuprofen TEVA Max 400 mg 20 tabletek powlekanych

Cena:
5,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Ibuprofen Teva to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny). Pomaga w zwalczaniu objawów bólu głowy, zęba, menstruacyjnych i ostrych bólów migrenowych. Szerokie spektrum działania leku, w tym także działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe sprawia, że jest potrzebny w każdej apteczce.

Nazwa
Ibuprofen TEVA Max 400 mg 20 tabletek powlekanych
Producent
TEVA
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum
Postać
tabletek powlekanych
Dawka
0,4 g
Opakowanie
20 tabletek powlekanych
BLOZ 7
3682062
Jednostka miary
op

Opis produktu

Ibuprofen Teva to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny). Pomaga w zwalczaniu objawów bólu głowy, zęba, menstruacyjnych i ostrych bólów migrenowych. Szerokie spektrum działania leku, w tym także działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe sprawia, że jest potrzebny w każdej apteczce.

Dawkowanie

Wiek Ilość Częstość 20 kg do 29 kg (dzieci: 6 do 9 lat) 1/2 tabletki 1 i 1/2 tabletki dawka jednorazowa maksymalna dawka dobowa 30 kg do 39 kg (dzieci: 10 do 11 lat) 1/2 tabletki 2 tabletki dawka jednorazowa maksymalna dawka dobowa ≥ 40 kg (młodzież od 12 lat oraz dorośli) 1/2 lub 1tabletka 3 tabletki dawka jednorazowa maksymalna dawka dobowa

Wskazania

Ibuprofen Teva zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów: bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne; ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury; gorączki.

Przeciwwskazania

jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku gdy u pacjenta występowały duszność, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); występowały przypadku niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi; jeśli u pacjenta występują bądź występowały nawracające wrzody przewodu pokarmowego/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień); gdy u pacjenta występowały w przeszłości krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego bądź perforacja wrzodów w związku z leczeniem NLPZ; w przypadku krwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia w przypadku gdy u pacjenta występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek; gdy u pacjenta występowała ciężka niewydolność serca; w przypadku silnego odwodnienia (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów); w ostatnim trymestrze ciąży; u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat, ponieważ dawka leku jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość substancji czynnej.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii