Nurofen 60 mg 10 czopków

Nurofen 60 mg 10 czopków

Cena:
13,19 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Lek nurofen dla dzieci jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Nazwa
Nurofen 60 mg 10 czopków
Producent
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum
Postać
czopki doodbytnicze
Dawka
60 mg
Opakowanie
10 czopków
Kod EAN
5909990617630
BLOZ 7
8204521

Opis produktu

Lek nurofen dla dzieci jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Skład

1 czopek zawiera: substancje czynną 60mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie

  • Do stosowania u dzieci powyżej 3 miesiąca życia o wadze ciała nie mniejszej niż 6 kg.
  • Dla dzieci o wadze od 6 do 8 kg: dawka początkowa to 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 do 8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby.
  • Dla dzieci o wadze od 8 do 12,5 kg: dawka początkowa to 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby.

Działanie

Klinicznie wykazano skuteczność ibuprofenu w leczeniu bólów o nasileniu słabym do umiarkowanego jak np. bóle w trakcie ząbkowania i bóle zębów, bóle głowy, bóle uszu, bóle gardła, bóle pooperacyjne, bóle na skutek uszkodzenia tkanek miękkich i gorączki, w tym spowodowane odczynem poszczepiennym, jak również w bólu i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki.

Możliwe skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, niestrawność), skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka). Rzadko uogólnione reakcje alergiczne, reakcje ze strony układu oddechowego (astma lub nasilenie jej objawów, skurcz oskrzeli, duszność). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Poinformuj lekarza

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową.   Gdy dziecko przyjmuje obecnie inne leki.

Data Ważności

2020.11.30
2015-12-18
elwira
 
ja tylko raz podałam mojemu dziecku czopki na zbicie gorączki, ale mała nie zareagowała najlepiej, fakt na gorączkę zadziałał, jak nie będę miała konieczności czyli temperatura nie będzie aż taka wysoka to nie będę ich używać, częściej na gorączkę podaję dziecku syropek milifen też jest na bazie ibuprofenu bo uważam że on szybciej działa
Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii