Apap Junior 250 mg 10 saszetek

Apap Junior 250 mg 10 saszetek

Cena:
16,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe).

Nazwa
Apap Junior 250 mg 10 saszetek
Producent
US PHARMACIA SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Postać
granulat
Dawka
250 mg
Opakowanie
10 saszetek
Kod EAN
5909990897469
BLOZ 7
3000981

Opis produktu

Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe).

Skład

1 saszetka zawiera: substancję czynną: paracetamol 250 mg Ponadto lek zawiera: sorbitol, talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmelozę sodową, sukraloza, magnezu stearynian, hypromelozę, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek, N,2,3-trimetylo-2-(propan-2-ylo) butanamid, symetykon, aromat truskawkowy.

Dawkowanie

Dawkę ustala się na podstawie informacji podanych w poniższej tabeli. Dawka leku zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała. Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

Apap Junior stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:

  • niedokrwistość
  • niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek
  • małopłytkowość
  • zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki
  • objawy alergiczne
  • pokrzywka
  • reakcje anafilaktyczne
  • alergie na pożywienie i leki
  • choroby nerek

Możliwe skutki uboczne

Rzadko: niedokrwistość, małopłytkowość, zaburzenia czynności trzustki, stany zapalne trzustki, objawy alergiczne, pokrzywka, alergie na pożywienie i leki, choroby nerek. Lek Apap Junior nie wpływa sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Uwagi

Gdy masz uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, anemię hemolityczną, zespół Gilberta (dziedziczna żółtaczka niehemolityczna). Gdy stosujesz inne probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej/podagry), leki potencjalnie uszkadzające wątrobę, np. fenobarbital (tabletki nasenne), fenytoina, karbamazepina, prymidon (leki przeciwpadaczkowe) i ryfampicyna (stosowana w leczeniu gruźlicy), metoklopramid i domperydon (stosowane w leczeniu nudności), leki spowalniające opróżnianie żołądka, cholestyraminę, leki zmniejszające krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, szczególnie warfaryna). Jednoczesne podawanie paracetamolu i AZT (zydowudyny, leku stosowanego w zakażeniach HIV) zwiększa tendencję do zmniejszania się liczby białych krwinek (neutropenii), co zaburza układ odpornościowy i zwiększa ryzyko zakażeń. Dlatego lek Apap Junior można przyjmować równocześnie z zydowudyną jedynie na zalecenie lekarza.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W czasie ciąży i karmienia piersią dozwolone jest stosowane leku w dawkach leczniczych.

Data Ważności

2021.06.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii