Iwostin Nurofen
Magvit B6 50 tabletek

Magvit B6 50 tabletek

Cena:
10,40 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Tabletki dojelitowe Magvit B6, są powleczone specjalną otoczką, która chroni ich zawartość, uniemożliwiając jej rozpuszczanie w soku żołądkowym. Otoczka rozpuszcza się dopiero w soku jelitowym - magnez uwalniany jest w jelicie cienkim, gdzie jego wchłanianie jest największe.

Nazwa
Magvit B6 50 tabletek
Producent
ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O
Nazwa międzynarodowa
Magnesii lactas, Pyridoxini hydrochl.
Postać
tabletki dojelitowe
Dawka
0,048 g + 5 mg
Opakowanie
50 tabletek
Kod EAN
5909990462322
BLOZ 7
6786011

Opis produktu

Tabletki dojelitowe Magvit B6, są powleczone specjalną otoczką, która chroni ich zawartość, uniemożliwiając jej rozpuszczanie w soku żołądkowym. Otoczka rozpuszcza się dopiero w soku jelitowym - magnez uwalniany jest w jelicie cienkim, gdzie jego wchłanianie jest największe.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • 48 mg janów magnezu w postaci magnezu mleczanego dwuwodnego
  • 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (witamina B6)

Dawkowanie

  • profilaktycznie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodzież) 1 raz na dobę 2 tabletki lub 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę. Dzieci młodsze mogą przyjmować preparat na zalecenie lekarza.

  • leczniczo:

Wyłącznie z przepisu lekarza.

  • Lek należy popić wodą.

Działanie

Tabletki dojelitowe Magvit B6, są powleczone specjalną otoczką, która chroni ich zawartość, uniemożliwiając jej rozpuszczanie w soku żołądkowym. Otoczka rozpuszcza się dopiero w soku jelitowym - magnez uwalniany jest w jelicie cienkim, gdzie jego wchłanianie jest największe. Postać tabletki dojelitowej ma znaczenie także dla osób cierpiących na chorobę żołądka, gdyż nie naraża ich na dolegliwości żołądkowe podczas zażywania preparatu. Magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych (np. mleczan) niż z nieorganicznych (np. chlorek, tlenek).

Wskazania

Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B6 jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie. Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca. Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii. Wspomagająco Magvit B6 znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzeniea rytmu serca, w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B6, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis, parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy, znaczne niedociśnienie tętnicze, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.

Data Ważności

2021.11.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii