Metafen 20 tabletek

Metafen 20 tabletek

Cena:
7,55 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Nazwa
Metafen 20 tabletek
Producent
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Nazwa międzynarodowa
Ibuprofenum, Paracetamolum
Postać
tabletki
Dawka
200 mg + 325 mg
Opakowanie
20 tabletek
Kod EAN
5909991183455
BLOZ 7
8342201

Opis produktu

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Każda tabletka zawiera: Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.
W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Działanie

  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe
  • przeciwzapalne

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.
  • Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Metafen:

  • jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku
  • w ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; perforacji lub krwawień
  • w ciężkiej niewydolności serca
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciezakrzepowych oraz w skazie krwotocznej
  • w przypadku zatrzymania moczu
  • w czasie jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
  • u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • w przypadku choroby alkoholowej

Działania niepożądane

Niezbyt często ( 1 na 100osób):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • pokrzywka i świąd,
  • wymioty i biegunka.

Rzadko (1 na 1000osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy, szumy uszne, bezssenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko (1 na 10000osób):

  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi,
  • powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby,
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno- rozpływna naskórka,
  • wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroba Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65lat,
  • u osób nadwrażliwych moga wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, jezyka krtani, dusznosć, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
  • u pacjentów z istniejacymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczeniem ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.

Możliwe skutki uboczne

Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.   Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Data Ważności

2021.06.30

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii