Raphacholin C 30 drażetek

Raphacholin C 30 drażetek

Cena:
10,17 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Rapacholin C jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Nazwa
Raphacholin C 30 drażetek
Producent
WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Nazwa międzynarodowa
Preparat ziołowy
Postać
tabletki
Opakowanie
30 tabletki
Kod EAN
5909990070619
BLOZ 7
4317701

Opis produktu

Rapacholin C jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

1 tabletka drażowana
Substancje czynne: Raphani sativi nigrl radicis extractum siccum cum carbo medicinalis - wyciąg suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem aktywnym  (1:1)  - 150 mg,  Cynarae herbae extractum spissum - wyciąg gęsty z ziela karczocha -  47 mg,  Acidum dehydro+cholicum - kwas dehydrocholowy - 40 mg,  Menthae piperitae oleum - olejek miętowy -  15 mg.  Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, talk, guma arabska, wapnia wodorofosforan, węgiel aktywny.

Dawkowanie

Dorośli: w niestrawności jednorazowo 1 do 3 tabletek, w innych dolegliwościach trawiennych przeciętnie 3 razy dziennie po 1 do 2 tabletek 30 min. po posiłku.  W zaparciach 2 tabletki rano i wieczorem na 1/2 godziny przed jedzeniem. U dzieci powyżej 10 roku życia 1 tabletkę drażowaną 3 razy dziennie po posiłku (po konsultacji z lekarzem).

Działanie

Jest lekiem działającym żółciopędnie i żółciotwórczo (wywiera bezpośredni wpływ na wątrobę, pobudza wydzielanie żółci). Regularne przyjmowanie preparatu pobudza wydzielanie żółci co działa ochronnie na miąższ wątroby, przyspiesza eliminację z żółcią szkodliwych substancji i wzmaga ruchy perystaltyczne jelit.

Wskazania

Rapacholin C tradycyjnie stosuje się w niestrawności, dolegliwościach  trawiennych związanych z dysfunkcją wątroby (wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, zaparcia), zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, ciężkich chorobach wątroby, niedrożności dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych żołądka i jelit.

Działania niepożądane

Sporadycznie mogą wystąpić luźne stolce, kolka żółciowa oraz reakcje alergiczne na składniki leku.

Możliwe skutki uboczne

Sporadycznie mogą wystąpić luźne stolce, kolka żółciowa, reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, stany zapalne żołądka i jelit.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

  • Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet w ciąży, dlatego nie zaleca się samodzielnego stosowania preparatu w tym okresie.
  • Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią. Niektóre składniki preparatu przenikają do mleka matki, dlatego nie zaleca się samodzielnego stosowania preparatu w tym okresie.
  • Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu leku Rapacholin C na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Data Ważności

2022.03.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii