Iwostin Nurofen
DX2LEK płyn na skórę 60 ml

DX2LEK płyn na skórę 60 ml

Cena:
22,40 zł
Wyprzedaż!
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Dx2Lek znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, pobudza porost włosów. Przeznaczony do stosowania na skórę głowy.

Nazwa
DX2LEK płyn na skórę 60 ml
Producent
AFLOFARM
Postać
płyn
Opakowanie
60 ml
BLOZ 7
3638541

Opis produktu

DX2LEK w postaci płynu na skórę zawiera substancję czynną - minoksydyl. Pobudza on porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania. DX2LEK może być stosowany u kobiet i mężczyzn od 18 roku życia.

Skład

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie

Dorośli: 1 ml roztworu rozprowadzić po skórze głowy (najczęściej szczyt głowy oraz zakola) 2 razy na dobę (co 12 h). Nie przekraczać dawki 2 ml roztworu na dobę. Do stosowania zewnętrznego.

Działanie

Minoksydyl pobudza porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 4 miesiącach leczenia lekiem. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania leku i indywidualnych cech pacjenta.

Wskazania

Produkt najbardziej skuteczny we wczesnym procesie łysienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na minoksydyl lub inny składnik leku, a także w przypadku osób chorych na nadciśnienie tętnicze. DX2lek nie jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 18 lat oraz powyżej 65 lat. Nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży i karmiących piersią.

Uwagi

testowany dermatologicznie

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii