Loxon 2% płyn na porost włosów 60 ml

Loxon 2% płyn na porost włosów 60 ml

Cena:
28,90 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Lek Loxon 2% występuje w postaci płynu do stosowania na skórę głowy i zawiera substancję czynną minoksydyl. Minoksydyl pobudza wzrost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.

Nazwa
Loxon 2% płyn na porost wo60ml
Producent
SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Minoxidilum
Postać
płyn do stosowania na skórę głowy
Dawka
0,02 g/ml
Opakowanie
60 ml
Kod EAN
5909990233311
BLOZ 7
4661901

Opis produktu

Lek Loxon 2% występuje w postaci płynu do stosowania na skórę głowy i zawiera substancję czynną minoksydyl. Minoksydyl pobudza wzrost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn. Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Zahamowanie wypadania włosów stwierdzono w drugim miesiącu stosowania, porost włosów rozpoczyna się przeważnie po 2 miesiącach leczenia lekiem. Maksymalny efekt uzyskuje się po około 12 miesiącach systematycznego stosowania, a wyniki leczenia w znacznym stopniu są uzależnione od systematycznego stosowania leku i indywidualnych cech pacjenta.

Skład

minoxidil 2%

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1 ml roztworu rozprowadzić po skórze głowy 2 razy na dobę (co 12 godzin). Nie przekraczać dawki 2 ml roztworu na dobę. Nie stosować preparatu na inne poza głową powierzchnie skóry. Płyn Loxon 2% stosować według zaleceń lekarza.

Działanie

Odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu.

Wskazania

Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składnik leku.

Możliwe skutki uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: zaczerwienienie i łuszczenie.

Poinformuj lekarza

Gdy wykazujesz nadwrażliwość na minoksydyl. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Data Ważności

2021.03.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii