Magne B6 50 tabletek

Magne B6 50 tabletek

Cena:
15,35 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Preparat Magne B6 firmy Sanofi Aventis ma w składzie magnez z dodatkową dawką witaminy B6. Składnik Magne B6 – magnez to jeden z najważniejszych makroelementów warunkujących utrzymanie homeostazy organizmu. Odgrywa ważną rolę jako kofaktor lub aktywator ponad 300 istotnych reakcji zachodzących w naszym ustroju, szczególnie enzymów zaangażowanych w gospodarkę energetyczną komórki.

Nazwa
Magne B6 50 tabletek
Producent
SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.
Nazwa międzynarodowa
Magnesii lactas, Pyridoxini hydrochl.
Postać
tabletki powlekane
Dawka
0,48g Mg2++5mg
Opakowanie
50 tabletek powlekanych
Kod EAN
5909990427918
BLOZ 7
6619601

Opis produktu

Preparat Magne B6 firmy Sanofi Aventis ma w składzie magnez z dodatkową dawką witaminy B6. Składnik Magne B6 – magnez to jeden z najważniejszych makroelementów warunkujących utrzymanie homeostazy organizmu. Odgrywa ważną rolę jako kofaktor lub aktywator ponad 300 istotnych reakcji zachodzących w naszym ustroju, szczególnie enzymów zaangażowanych w gospodarkę energetyczną komórki. Pełni tak wiele różnorodnych funkcji, że trudno jest wymienić wszystkie.

Aby uchronić organizm przed niedoborami magnezu, należy utrzymywać jego prawidłowe stężenie w organizmie. Dlatego czasami należy przyjmować odpowiednie suplementy. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele preparatów zawierających magnez np. Magne B6. Różnią się one między sobą dawką, postacią farmaceutyczną, zawartością dodatkowych witamin (np. z grupy B). Przy wyborze preparatu magnezu istotne znaczenie ma wybór rodzaju soli, w jakiej on występuje. Jest to ważne ze względu na przyswajalność magnezu. Im dłuższy proces wchłaniania, tym jest on bardziej efektywny. Preparat Magne B6 rozpuszcza się już w kwaśnym środowisku żołądka. Stamtąd stopniowo przechodzi do jelita cienkiego w formie już gotowej do wchłaniania.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne jony magnezu (w postaci dwuwodnego mleczanu magnezu) 48 mg Mg+, pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 5 mg.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kaolin, guma arabska, karbomer typ 934, talk, magnezu stearynian. Składniki otoczki: guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Doustnie.

  • Dorośli: 6-8 tabl. na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.
  • Dzieci od 6 lat (o mc. ok. 20 kg): 10-30 mg/kg mc. na dobę czyli 4-6 tabl. na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.

 

Tabletki połykać w całości, popijając dużą ilością wody, przyjmować w trakcie posiłków.

Działanie

Magnez jest kationem wewnątrzkomórkowym, który zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych i przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Ponadto uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych, odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i w o.u.n. Magnez jest również elementem budulcowym (połowa zapasów magnezu w organizmie znajduje się w kościach). Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu o 20-40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie.

Wskazania

Występowanie poniżej wymienionych objawów może wskazywać na niedobór magnezu:

  • nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu;
  • objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);
  • kurcze mięsni, mrowienie, drganie powiek.

Przeciwwskazania

Ciężka niewydolność nerek, nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • Mogą wystąpić: biegunka, bóle brzucha, zaczerwienienie skóry.
  • Bardzo rzadko: reakcje alergiczne.

Uwagi

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Data Ważności

2019.11.30
2016-06-15
Ania Bąk
 
Ten produkt poleciła mi dobra koleżanka, natomiast na mnie zupełnie nie działa. Podejrzewam, że dużo ludzi kupuje ten produkt ze względu na to, że wszedzie slychac reklamy Magne B6, natomiast, ja jestem zawiedziona. Produkt nie najtańszy, efekty marne! Nie polecam
Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii