Iwostin Orton
Venescin 30 tabletek

Venescin 30 tabletek

Cena:
12,50 zł
Produkt dostępny
Produkt na zamówienie
Usuń z ulubionych
Dodaj do ulubionych
 
 
Oceń produkt:
 

Venescin jest to preparat złożony zawierający w swoim składzie wyciąg z nasion kasztanowca, który działa przeciwobrzękowo i zwiększa tonus żył.

Nazwa
Venescin 30 tabletek
Producent
WROCŁAWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.
Nazwa międzynarodowa
Hippocastani seminis extractum siccum, Aesculinum, Rutosidum
Postać
tabletki
Dawka
25 mg + 15 mg + 0,5mg
Opakowanie
30 tabletki
Kod EAN
5909990080410
BLOZ 7
4380501

Opis produktu

Venescin jest to preparat złożony zawierający w swoim składzie wyciąg z nasion kasztanowca, który działa przeciwobrzękowo i zwiększa tonus żył.

Skład

1 tabletka zawiera:Substancje czynne: Hippocastani seminis extractum siccum (5,5-8:1) 25 mg (ekstrahent 70% v/v etanol), Rutosidum 15 mg. Aesculinum 0,5 mg Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, kalafonia, olej rycynowy, guma arabska, talk, sacharoza, indygotyna, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Doustnie: dorośli 3 razy dziennie po 2 tabletki drażowane.

Działanie

Venescin jest to preparat zawierający w swoim składzie wyciągu z nasion kasztanowca, rutozyd i eskulinę. Przyjmuje się, że stosowanie preparatu zwiększa tonus żył oraz zmniejsza przepuszczalność i zwiększa odporność mechaniczną naczyń włosowatych.

Wskazania

Lek stosuje się w łagodzeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Venescin jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Zwykle nie obserwuje się działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu. Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, bóle brzucha.

Możliwe skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, bóle brzucha. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. Ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w pozostałym okresie ciąży, preparat może zostać użyty wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki jest większa niż potencjalne zagrożenie dla płodu. W okresie karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Data Ważności

2023.03.31

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz komentarz

Napisz swoją recenzję

Produkty z tej samej kategorii