FERVEX D 8 saszetek
Cena (zł):
18,42
Wysyłka do Ciebie już od 9,00 zł!
FERVEX D występuje w postaci proszku rozpuszczanego w wodzie do sporządzania gorącego płynu. Łączy w sobie działanie aż trzech składników aktywnych- paracetamolu, feniraminy oraz witaminy C. Paracetamol skutecznie eliminuje gorączkę i bóle towarzyszące infekcjom, takie jak: bóle głowy, bóle gardła czy bóle mięśni. Feniramina redukuje przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny. Hamuje również odruch kichania oraz łzawienie. Witamina C wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i skraca czas trwania objawów przeziębienia. Lek Fervex D może być stosowany przez chorych na cukrzycę, ponieważ nie zawiera cukru.
Skład
substancje aktywne: Paracetamol - 500 mg, Maleinian feniraminy - 25 mg, Kwas askorbowy - 200 mg
substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski
Stosowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.
Przerwy w podawaniu dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
Działanie
Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Wskazania
Fervex D jest kompleksowym lekiem wskazanym do stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu, dzieci w wieku poniżej 15 lat, fenyloketonuria ze względu na zawartość aspartamu.
Uwagi
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
UPSA SAS
Data ważności
2026.01.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Skład
substancje aktywne: Paracetamol - 500 mg, Maleinian feniraminy - 25 mg, Kwas askorbowy - 200 mg
substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski
Stosowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.
Przerwy w podawaniu dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
Działanie
Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Wskazania
Fervex D jest kompleksowym lekiem wskazanym do stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu, dzieci w wieku poniżej 15 lat, fenyloketonuria ze względu na zawartość aspartamu.
Uwagi
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
UPSA SAS
Data ważności
2026.01.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
FERVEX D 8 saszetek
Cena:
18,42 zł
Cena:
18,42 zł
FERVEX D występuje w postaci proszku rozpuszczanego w wodzie do sporządzania gorącego płynu. Łączy w sobie działanie aż trzech składników aktywnych- paracetamolu, feniraminy oraz witaminy C. Paracetamol skutecznie eliminuje gorączkę i bóle towarzyszące infekcjom, takie jak: bóle głowy, bóle gardła czy bóle mięśni. Feniramina redukuje przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny. Hamuje również odruch kichania oraz łzawienie. Witamina C wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i skraca czas trwania objawów przeziębienia. Lek Fervex D może być stosowany przez chorych na cukrzycę, ponieważ nie zawiera cukru.
Skład
substancje aktywne: Paracetamol - 500 mg, Maleinian feniraminy - 25 mg, Kwas askorbowy - 200 mg
substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski
Stosowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.
Przerwy w podawaniu dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
Działanie
Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Wskazania
Fervex D jest kompleksowym lekiem wskazanym do stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu, dzieci w wieku poniżej 15 lat, fenyloketonuria ze względu na zawartość aspartamu.
Uwagi
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Skład
substancje aktywne: Paracetamol - 500 mg, Maleinian feniraminy - 25 mg, Kwas askorbowy - 200 mg
substancje pomocnicze: mannitol, bezwodny kwas cytrynowy, poliwidon, magnezu cytrynian bezwodny, aspartam, naturalny aromat antylski
Stosowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.
Przerwy w podawaniu dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny.
Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.
Działanie
Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Wskazania
Fervex D jest kompleksowym lekiem wskazanym do stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu, dzieci w wieku poniżej 15 lat, fenyloketonuria ze względu na zawartość aspartamu.
Uwagi
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.