NUROFEN EXRPESS FORTE 30 kapsułek
Nurofen Express Forte zawiera maksymalną dawkę Ibuprofenu dostępną bez recepty. Szybko działa i przynosi ulgę w bólu o różnym nasileniu - Nurofen Express Forte to gwarancja skuteczności.
Cena (zł):
19,61
Wysyłka do Ciebie już od 9,00 zł!
NUROFEN EXORESS FORTE działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej, przeciwobrzękowo, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Pomaga także w bólach miesiączkowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i w 90% wiąże się z białkami osocza.
Skład
1 kapsułka zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 400 mg.
substancje pomocnicze:
makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór) żelatyna, srbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124) lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, atrament Opacode NSP - 78-18022 (tytanu dwutlenek (E 171) poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).
Stosowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kapsułkę co 4 godziny. Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę. Nie należy rozgryzac kapsułek.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie),
- gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania
Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.
Uwagi
Stosując lek Nurofen należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków (szczególnie przeciwzakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).
Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach.
Podmiot odpowiedzialny
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
Data ważności
2024.07.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Skład
1 kapsułka zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 400 mg.
substancje pomocnicze:
makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór) żelatyna, srbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124) lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, atrament Opacode NSP - 78-18022 (tytanu dwutlenek (E 171) poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).
Stosowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kapsułkę co 4 godziny. Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę. Nie należy rozgryzac kapsułek.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie),
- gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania
Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.
Uwagi
Stosując lek Nurofen należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków (szczególnie przeciwzakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).
Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach.
Podmiot odpowiedzialny
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
Data ważności
2024.07.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
NUROFEN EXRPESS FORTE 30 kapsułek
Nurofen Express Forte zawiera maksymalną dawkę Ibuprofenu dostępną bez recepty. Szybko działa i przynosi ulgę w bólu o różnym nasileniu - Nurofen Express Forte to gwarancja skuteczności.
Cena:
19,61 zł
Cena:
19,61 zł
NUROFEN EXORESS FORTE działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej, przeciwobrzękowo, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. Pomaga także w bólach miesiączkowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i w 90% wiąże się z białkami osocza.
Skład
1 kapsułka zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 400 mg.
substancje pomocnicze:
makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór) żelatyna, srbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124) lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, atrament Opacode NSP - 78-18022 (tytanu dwutlenek (E 171) poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).
Stosowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kapsułkę co 4 godziny. Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę. Nie należy rozgryzac kapsułek.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie),
- gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania
Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.
Uwagi
Stosując lek Nurofen należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków (szczególnie przeciwzakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).
Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach.
Skład
1 kapsułka zawiera :
substancję czynną - ibuprofen 400 mg.
substancje pomocnicze:
makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór) żelatyna, srbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124) lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, atrament Opacode NSP - 78-18022 (tytanu dwutlenek (E 171) poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).
Stosowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kapsułkę co 4 godziny. Kapsułkę, jeśli to konieczne, należy popić wodą. Nie stosować więcej niż 3 kapsułki na dobę. Nie należy rozgryzac kapsułek.
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Lek Nurofen jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle zębów, np, po ekstrakcji,nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie),
- gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania
Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancją pomocniczą leku oraz na inne NLPZ,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
- z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, ównież tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężą niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne NLPZ, w tym inhibitory COX- 2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.
Uwagi
Stosując lek Nurofen należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej:
- toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki,
- objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego,
- choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit,
- nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca,
- zaburzenia czynności nerek, wątroby,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości, po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli,
- przyjmowanie innych leków (szczególnie przeciwzakrzepowych, moczopędnych, nasercowych, kortykosteroidów).
Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Ciąża: W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowanie leku. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.
Karmienie piersią: Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi w przypadku krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach.