PARACETAMOL 500 mg FILOFARM 20 tabletek
Cena (zł):
1,47
Wysyłka do Ciebie już od 9,95 zł!
Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.
Darmowa dostawa do wybranej apteki dla zamówień od 50,00 zł!

Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.

PARACETAMOL 500 mg FILOFARM Paracetamol - pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Skład
1 tabletka zawiera:
- Substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz
- Substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon (Povidone), kwas stearynowy.
Stosowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki (500-1000 mg) 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletki na dobę. Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 h odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g). Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy zweryfikować diagnozę.
Działanie
Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe.
Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Uwagi
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
Data ważności
2026.01.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Skład w momencie publikacji. Aktualne INCI znajduje się na opakowaniu.
Skład
1 tabletka zawiera:
- Substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz
- Substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon (Povidone), kwas stearynowy.
Stosowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki (500-1000 mg) 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletki na dobę. Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 h odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g). Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy zweryfikować diagnozę.
Działanie
Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe.
Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Uwagi
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
Data ważności
2026.01.31 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Skład w momencie publikacji. Aktualne INCI znajduje się na opakowaniu.
PARACETAMOL 500 mg FILOFARM 20 tabletek
• Wysyłka w 1 dzień roboczy
Wysyłka do Ciebie już od 9,95 zł! Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.
Darmowa dostawa do wybranej apteki dla zamówień od 50,00 zł!
Cena:
1,47 zł
Cena:
1,47 zł


PARACETAMOL 500 mg FILOFARM Paracetamol - pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Skład
1 tabletka zawiera:
- Substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz
- Substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon (Povidone), kwas stearynowy.
Stosowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki (500-1000 mg) 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletki na dobę. Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 h odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g). Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy zweryfikować diagnozę.
Działanie
Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe.
Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Uwagi
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM
Skład
1 tabletka zawiera:
- Substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz
- Substancje pomocnicze: skrobię, poliwinylopirolidon (Povidone), kwas stearynowy.
Stosowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki (500-1000 mg) 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletki na dobę. Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 h odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g). Jeżeli objawy nie ustąpią po 3 dniach stosowania leku, należy zweryfikować diagnozę.
Działanie
Paracetamol to pochodna fenacetyny o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. W wyniku hamowania cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, zapobiega tworzeniu się prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe paracetamolu zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jednak paracetamol w odróżnieniu od leków tej grupy, nie hamuje obwodowo syntezy prostaglandyn. Dlatego nie działa przeciwzapalnie i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi. Jest lekiem z wyboru w leczeniu bólu i gorączki.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe.
Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Uwagi
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY FILOFARM