PARACETAMOL syrop 0,12g/5ml 150 g HASCO
Cena (zł):
18,34
Wysyłka do Ciebie już od 9,95 zł!
Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.
Darmowa dostawa do wybranej apteki dla zamówień od 50,00 zł!
Zapytaj o dostępność

Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.

HASCO Paracetamol to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony dla niemowląt i dzieci. Stosuje się go podczas gorączki i w bólach różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bólach związanych z wyrzynaniem się zębów, bólach głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwościach towarzyszącym reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Dodatkowo lek stosuje się u niemowląt od urodzenia do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Skład
5 ml zawiesiny Paracetamol Hasco zawiera:
120 mg paracetamolu (Paracetamolum),
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Stosowanie
Lek Paracetamol Hasco stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząśnij w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.
W tabeli poniżej podano przykładowy schemat obliczania dawki leku:
Od urodzenia do 3 miesiąca życia (do 4 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 2,5 ml (60 mg),
maksymalna dawka dobowa: 10 ml (240 mg).
Od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 4 ml (96 mg),
maksymalna dawka dobowa: 16 ml (384 mg).
Od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 5 ml (120 mg),
maksymalna dawka dobowa: 20 ml (480 mg).
Od 1 do 2 lat (do 10,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 6,5 ml (156 mg),
maksymalna dawka dobowa: 26 ml (624 mg).
Od 2 do 3 lat (do 13 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 8 ml (192 mg),
maksymalna dawka dobowa: 32 ml (768 mg).
Od 4 do 5 lat (do 18,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 12 ml (288 mg),
maksymalna dawka dobowa: 48 ml (1152 mg).
Od 6 do 8 lat (do 24 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 15 ml (360 mg),
maksymalna dawka dobowa: 60 ml (1440 mg).
Od 9 do 10 lat (do 32 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 20 ml (480 mg),
maksymalna dawka dobowa: 80 ml (1920 mg).
Od 11 do 12 lat (do 45,6 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 28,5 ml (684 mg),
maksymalna dawka dobowa: 114 ml (2736 mg).
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Gorączka i bóle różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować:
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek,
- w chorobie alkoholowej.
Uwagi
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HA
Data ważności
2026.04.30 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Skład w momencie publikacji. Aktualne INCI znajduje się na opakowaniu.
Skład
5 ml zawiesiny Paracetamol Hasco zawiera:
120 mg paracetamolu (Paracetamolum),
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Stosowanie
Lek Paracetamol Hasco stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząśnij w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.
W tabeli poniżej podano przykładowy schemat obliczania dawki leku:
Od urodzenia do 3 miesiąca życia (do 4 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 2,5 ml (60 mg),
maksymalna dawka dobowa: 10 ml (240 mg).
Od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 4 ml (96 mg),
maksymalna dawka dobowa: 16 ml (384 mg).
Od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 5 ml (120 mg),
maksymalna dawka dobowa: 20 ml (480 mg).
Od 1 do 2 lat (do 10,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 6,5 ml (156 mg),
maksymalna dawka dobowa: 26 ml (624 mg).
Od 2 do 3 lat (do 13 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 8 ml (192 mg),
maksymalna dawka dobowa: 32 ml (768 mg).
Od 4 do 5 lat (do 18,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 12 ml (288 mg),
maksymalna dawka dobowa: 48 ml (1152 mg).
Od 6 do 8 lat (do 24 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 15 ml (360 mg),
maksymalna dawka dobowa: 60 ml (1440 mg).
Od 9 do 10 lat (do 32 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 20 ml (480 mg),
maksymalna dawka dobowa: 80 ml (1920 mg).
Od 11 do 12 lat (do 45,6 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 28,5 ml (684 mg),
maksymalna dawka dobowa: 114 ml (2736 mg).
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Gorączka i bóle różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować:
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek,
- w chorobie alkoholowej.
Uwagi
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HA
Data ważności
2026.04.30 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skontaktuj się z lekarzem bądź farmaceutą. Nie stosuj po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Skład w momencie publikacji. Aktualne INCI znajduje się na opakowaniu.
PARACETAMOL syrop 0,12g/5ml 150 g HASCO
Wysyłka do Ciebie już od 9,95 zł! Dostawa m.in. Paczkomat Inpost, Kurier Inpost.
Darmowa dostawa do wybranej apteki dla zamówień od 50,00 zł!
Cena:
18,34 zł
Cena:
18,34 zł
Zapytaj o dostępność
• Wysyłka w 1 dzień roboczy

HASCO Paracetamol to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej przeznaczony dla niemowląt i dzieci. Stosuje się go podczas gorączki i w bólach różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bólach związanych z wyrzynaniem się zębów, bólach głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwościach towarzyszącym reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Dodatkowo lek stosuje się u niemowląt od urodzenia do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Skład
5 ml zawiesiny Paracetamol Hasco zawiera:
120 mg paracetamolu (Paracetamolum),
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Stosowanie
Lek Paracetamol Hasco stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząśnij w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.
W tabeli poniżej podano przykładowy schemat obliczania dawki leku:
Od urodzenia do 3 miesiąca życia (do 4 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 2,5 ml (60 mg),
maksymalna dawka dobowa: 10 ml (240 mg).
Od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 4 ml (96 mg),
maksymalna dawka dobowa: 16 ml (384 mg).
Od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 5 ml (120 mg),
maksymalna dawka dobowa: 20 ml (480 mg).
Od 1 do 2 lat (do 10,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 6,5 ml (156 mg),
maksymalna dawka dobowa: 26 ml (624 mg).
Od 2 do 3 lat (do 13 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 8 ml (192 mg),
maksymalna dawka dobowa: 32 ml (768 mg).
Od 4 do 5 lat (do 18,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 12 ml (288 mg),
maksymalna dawka dobowa: 48 ml (1152 mg).
Od 6 do 8 lat (do 24 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 15 ml (360 mg),
maksymalna dawka dobowa: 60 ml (1440 mg).
Od 9 do 10 lat (do 32 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 20 ml (480 mg),
maksymalna dawka dobowa: 80 ml (1920 mg).
Od 11 do 12 lat (do 45,6 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 28,5 ml (684 mg),
maksymalna dawka dobowa: 114 ml (2736 mg).
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Gorączka i bóle różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować:
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek,
- w chorobie alkoholowej.
Uwagi
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HA
Skład
5 ml zawiesiny Paracetamol Hasco zawiera:
120 mg paracetamolu (Paracetamolum),
substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Stosowanie
Lek Paracetamol Hasco stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząśnij w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.
W tabeli poniżej podano przykładowy schemat obliczania dawki leku:
Od urodzenia do 3 miesiąca życia (do 4 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 2,5 ml (60 mg),
maksymalna dawka dobowa: 10 ml (240 mg).
Od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 4 ml (96 mg),
maksymalna dawka dobowa: 16 ml (384 mg).
Od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 5 ml (120 mg),
maksymalna dawka dobowa: 20 ml (480 mg).
Od 1 do 2 lat (do 10,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 6,5 ml (156 mg),
maksymalna dawka dobowa: 26 ml (624 mg).
Od 2 do 3 lat (do 13 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 8 ml (192 mg),
maksymalna dawka dobowa: 32 ml (768 mg).
Od 4 do 5 lat (do 18,5 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 12 ml (288 mg),
maksymalna dawka dobowa: 48 ml (1152 mg).
Od 6 do 8 lat (do 24 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 15 ml (360 mg),
maksymalna dawka dobowa: 60 ml (1440 mg).
Od 9 do 10 lat (do 32 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 20 ml (480 mg),
maksymalna dawka dobowa: 80 ml (1920 mg).
Od 11 do 12 lat (do 45,6 kg):
zalecana dawka jednorazowa: 28,5 ml (684 mg),
maksymalna dawka dobowa: 114 ml (2736 mg).
Działanie
Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.
Wskazania
Gorączka i bóle różnego pochodzenia.
Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować:
- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby, u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek,
- w chorobie alkoholowej.
Uwagi
Preparat należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HA