Sylwester w tym roku będzie prawdziwie szampański? Czemu nie, w końcu wypada hucznie powitać Nowy Rok! Co jednak z naszym zdrowiem? Jak się przygotować by mniej cierpieć po sylwestrowym szaleństwie? Co warto mieć w domowej apteczce? Podpowiemy Wam kilka sposobów!

Przed imprezą

W wirze sylwestrowych przygotowań nie zapominajmy o jedzeniu! Ciepły i pożywny obiad doda organizmowi energii i sił. Nie zapominajmy, że szybkość wchłaniania alkoholu zależy również od ilości i rodzaju pokarmów spożywanych przed jego spożyciem. Warto także zadbać o odpowiednią dawkę snu. W tym roku Sylwester wypada wyjątkową w sobotę, więc spokojnie można pozwolić sobie na dodatkową drzemkę w ciągu dnia.

Warto także w tym dniu zażyć ekstra dawkę witaminy C, która przyspiesza rozkład alkoholu. Idealnie sprawdzi się tutaj np. Witamina C 1000 mg Cewitan lub Witamina C Monovitan.

W trakcie imprezy

Również nie zapominamy o jedzeniu! W trakcie spożywania alkoholu pamiętajmy o piciu wody niegazowanej, np. z dodatkiem cytryny. Można także pić preparat 2 KC, który zawiera składniki wspomagające procesy fizjologiczne po spożyciu alkoholu. Składniki zawarte w preparacie wpływają na zwiększenie efektywności i przyspieszenie przemian metabolicznych alkoholu. Przyspieszając utlenianie toksycznego aldehydu octowego do niegroźnych dla organizmu dwutlenku węgla i wody powodują, że objawy związane z obecnością aldehydu octowego (bóle głowy, nudności i wymioty, zaczerwienienie twarzy, senność) nie pojawiają się lub są wydatnie zmniejszone. Starajmy się ponadto nie mieszać alkoholu, nie pić napojów gazowanych i mimo wszystko zachować umiar. Przed położeniem się spać wypijmy szklankę wody.

Po imprezie

Jeśli kac mimo wszystko nas dopadnie działajmy! Przede wszystkim musimy pić – idealnie sprawdzi się tutaj woda niegazowana z dodatkiem cytryny, sok pomidorowy, czy spożywany także  trakcie picia alkoholu 2 KC. Możemy także wypić tabletki musujące Plusssz dla kobiet lub Plusssz dla mężczyzn, które uzupełnią wypłukane przez alkohol witaminy i minerały.

Na kłopoty żołądkowe pomoże np. Ranigast lub Pantopraz bio. Ból głowy złagodzi np. Alka-Prim.

Dobrze zrobi nam także prysznic, który podziała orzeźwiająco i pobudzające. Do tego lekkie ale pożywne śniadanie i spacer powinny postawić na nogi!
Dajmy sobie czas na sen oraz łagodny odpoczynek.