Gdy planujesz ciążę warto abyś dobrze przygotowała do niej swój organizm. Będzie to dla niego ogromny wysiłek, a poza tym to inwestycja w zdrowie Twojego dziecka. Podpowiemy Ci jakie witaminy warto przyjmować zarówno przed zajściem w ciążę, jak i w trakcie i po rozwiązaniu. Kiedy zrobić test ciążowy a kiedy owulacyjny? Jak pielęgnować skórę w ciąży i przygotować się do karmienia? Zapraszamy do naszego ciążowego kompedium wiedzy.

Witaminy

Zanim zajdziesz w ciążę zacznij brać witaminy. Podstawą jest kwas foliowy, który zażywa się w celu zmniejszenia ryzyka powstania wad cewy nerwowej u potomstwa np. Kwas foliowy DOMOWA APTECZKA. Warto także zadbać o właściwy poziom kwasów tłuszczowych z grupy Omega-3, które odgrywają szczególnie ważną rolę w okresie poczęcia i w 1. trymestrze ciąży. W składzie zawierają je np. kapsułki VitaMama 1 czy PregnaPLUS. Witaminami wspomagamy się zarówno przed, w czasie oraz po ciąży, w okresie karmienia piersią. Właściwa suplementacja zapewni nam odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, co jest niezwykle ważne dla naszego organizmu, szczególnie gdy towarzyszą mu dodatkowe obciążenia.

Testy

W trakcie starań o dziecko aby dokładniej określić kiedy mamy dni płodne wykonujemy testy owulacyjne. Mogą być one pomocne w staraniach o dziecko. Gdy zbliża nam się termin spodziewanej miesiączki, a najlepiej po jej planowanym terminie możemy wykonać test ciążowy. Możemy wybrać test płytkowy np. HYDREX lub strumieniowy np. HYDREX PINK EXPRESS. Ciekawym rozwiązaniem dla starającej się o dziecko jest zestaw testów owulacyjnych i testowych Chcę być mamą. Gdy na teście ciążowym pojawią się 2 kreseczki to sygnał, że najprawdopodobniej jesteśmy w ciąży. Możemy zacząć planować pierwszą wizytę u ginekologa.

Dbanie o skórę w ciąży

Stosujemy serie kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Brzuszek i piersi smarujemy kosmetykami, które nawilżą skórę, uelastycznią ją i będą zapobiegać rozstępom. Wiele kobiet chwali sobie olejki Bio-Oil. Poza tym warta uwagi jest seria Pharmaceris M czy Mustela Materinte specjalnie dedykowana kobietom w ciąży.

Po porodzie

Nadal zażywamy witaminy. Na skórę możemy stosować preparaty ujędrniające np. ELANCYL Cellu Slim Płaski Brzuch krem wyszczuplający talię i brzuch. Gdy miałyśmy cesarskie cięcie lub gdy naszej skórze po ciąży towarzyszą rozstępy zainteresujemy się preparatami  niwelującymi blizny np. No-Scar Perła Inków krem przeciw bliznom z masy perłowej. Do pielęgnacji biustu używamy środków, które pozwalają karmić piersią np. Oillan Mama żel pielęgnacyjny do piersi.

Bądźmy dla siebie łagodne w okresie połogu. Prośmy o pomoc domowników, odpoczywajmy, skupmy się na sobie i na maluszku, by spokojnie w zaciszu domowym wracać do formy sprzed ciąży i porodu.

Przeczytaj także artykuł na blogu DERMO AMICA:

http://urodazapteki.blogspot.com/2017/01/dbam-o-ciao-w-ciazy.html