Gdy w naszym świecie pojawia się maluszek, chcemy zapewnić mu wszystko co najlepsze. Z troską dobieramy otaczające go przedmioty. Także jeśli chodzi o karmienie – dokładamy starań by spełniło wszystkie standardy bezpieczeństwa. Wybieramy butelki i smoczki wygodne, dobre dla dziecka i wysokiej jakości. Właśnie takie są butelki MAM. Dlaczego są wyjątkowe? Już tłumaczymy!

Bezpieczeństwo to podstawa

Wszystkie produkty MAM są wolne od Bisfenolu A (BPA) – związku chemicznego, który może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie Twojego dziecka. BPA może wywoływać wady wrodzone, nadpobudliwość, obniżenie płodności, otyłość, zwiększone ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. MAM posiada w swojej ofercie także butelki szklane stworzone z najwyższej jakości szkła klasy Premium. Szkło jest odporne na temperaturę, można je podgrzewać w mikrofalówce, sterylizować w wysokiej temperaturze oraz szybko schładzać.

Dodatkowo produkty MAM posiadają opatentowany jedwabisty silikon – to silikon, który jak żaden inny jest wyjątkowo delikatny i miękki, zupełnie jak pierś mamy. Jego budowa zapobiega przesuwaniu co sprawia, iż smoczek zawsze pozostaje tam, gdzie jego miejsce – w buzi dziecka. Jedwabisty silikon jest instynktownie lubiany przez dzieci, dzięki czemu zamiana mamy na MAM jest niezwykle prosta. Dzieci przyzwyczajają się do jego niezwykłej delikatności, a codzienne aktywności (takie jak karmienie, odpoczynek) stają się dla nich prawdziwą przyjemnością.

Wygoda i design

Butelki marki MAM wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również bardzo atrakcyjnym designem. Rodzice mają do wyboru kolorowe kolekcje wśród których znajdziemy np. motywy morskich zwierzątek, czy bajkowych przyjaciół. To one czynią z butelek MAM modne, estetyczne gadżety. Wszystkie butelki MAM są  dodatkowo lekkie i poręczne – dostosowane do potrzeb oraz wieku dzieci. Kształt butelki jest dostosowany do umiejętności małych rączek dzieci, dzięki czemu jest im ją łatwo trzymać.

Butelka MAM jest także wygodna dla mamy. Jest łatwa w napełnianiu i myciu, posiada czytelną skalę pojemności. Szeroki otwór w butelce nie tylko umożliwia jej proste napełnianie, ale także ułatwia szybkie mycie. Możliwa jest także szybka i łatwa sterylizacja w kuchence mikrofalowej - przeprowadzone badania mikrobiologiczne potwierdziły efektywność i funkcjonalność samosterylizujących butelek MAM. Dołączona do każdej butelki osłonka nie tylko chroni smoczek przed zabrudzeniem - dzięki wbudowanej skali może także służyć, jako miarka. Ułatwia odmierzanie nawet najmniejszych ilości płynu!
 
Butelka antykolkowa

80% matek potwierdza zmniejszenie ilości kolek pokarmowych, redukcję gazów i ulewania oraz większy spokój dziecka podczas karmienia. Butelki antykolkowe MAM posiadają opatentowane dno z funkcją odpowietrzania – podczas karmienia butelką dzieci muszą znacznie rzadziej przerywać picie, a przez to połykają mniej powietrza. Dodatkowo taki równomierny przepływ płynu pomaga zredukować symptomy kolki.

Jeśli szukacie butelki dobrej jakości, bezpiecznej dla maluszka, wygodnej w utrzymaniu higieny i w ciekawym designie to MAM będzie doskonałym wyborem!