Stosując się do tych kilku prostych wskazówek, poprawisz funkcjonowanie swojego mózgu. Zacznij już dzisiaj!
  1. Spraw by aktywność fizyczna weszła ci w nawyk. Wysiłek fizyczny pomaga zwiększyć koncentrację i czujność. Pół godziny spaceru, jazdy na rowerze, pływania lub tańca dziennie zupełnie wystarczy, aby zwiększyć przepływ krwi w organizmie, między innymi również w mózgu.
  2. Pamiętaj, aby od czasu do czasu odpocząć. Jeśli czujesz zdenerwowanie, odpocznij nieco przed pracą.
  3. Planuj zadania. Zapisuj w specjalnym notesie planowane spotkania, wydarzenia i rzeczy, które powinieneś jeszcze zrobić. Czytaj notatki na głos - pozwoli Ci to łatwiej je zapamiętać. Wyznacz specjalne miejsce, w którym będzie przechowywać portfel, klucze oraz inne ważne przedmioty.
  4. Skup się. Zmniejsz liczbę czynników, które Cię rozpraszają i nie próbuj robić wszystkiego na raz. Jeśli skupisz się na rzeczach, które chcesz zapamiętać, później będzie Ci łatwiej je sobie przypomnieć. Może uda Ci się skojarzyć je z ulubioną piosenką lub wydarzeniem, które dobrze wspominasz.
  5. Zmniejsz stres. Kortyzol, czyli hormon stresu może doprowadzić do uszkodzenia części mózgu odpowiedzialnej za zdolności intelektualne.
  6. Dowiedz się, jak się zrelaksować. Zamknij oczy, oddychaj głeboko i miarowo, skup się na określonych obszarach ciała i rozluźnij mięśnie. Myśl o jakimś spokojnym miejscu, a na pewno uda Ci się poskładać wszystkie rozproszone myśli w jedną całość.
  7. Ćwicz pamięć. Aby wzmacniać swoją pamięć ucz się języków obcych i zapamiętuj teksty piosenek. Dobrym pomysłem są również dyskusje z bliskimi o książkach, które niedawno czytaliście. Rozwiązuj krzyżówki, a od czasu do czasu rozegraj z przyjaciółmi dobrą partię szachów.
  8. Regularnie spotykaj się ze znajomymi. Życie towarzyskie pomaga zredukować stres, który prowadzi do obniżenia zdolności umysłowych. W miarę możliwości spotykaj się z najbliższymi przyjaciółmi i innymi bliskimi osobami.
  9. Nie lekceważ znaczenia zdrowej diety. Dobroczynne skutki zdrowej diety odczuwa nie tylko serce, ale i mózg. Jedz więc więcej owoców, warzyw, zboża i żywność o niskiej zawartości tłuszczu (chude mięso, drób i ryby). Unikaj alkoholu, pij za to dużo wody, gdyż jej niedobór w organizmie może prowadzić do rozkojarzenia i problemów z pamięcią.
  10. Pomóż sobie – weź Bilobil.
Źródło: https://www.bilobil.net/pl/