Wiele osób zmaga się z problemem wypadających włosów. Mimo to nie brak tych, którzy unikają stosowania tabletek mogących powstrzymać przerzedzanie. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną takiego nastawienia. Być może jest to obawa, że zakupiony preparat okaże się nieskuteczny, a pieniądze wyrzucone w błoto. Czas obalić te mity i rozwiać ostatnie wątpliwości.


Przede wszystkim warto dowiedzieć się, czym w rzeczywistości są tabletki niwelujące wypadanie włosów. Nie jest to nic innego, niż suplementy diety, czyli preparaty, które uzupełniają zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze, których może brakować w codziennej diecie. Za pomocą tego typu środków można harmonizować lub wspomagać procesy zachodzące w ciele – także wzrost włosów. Suplementy, choć wyglądają jak leki, nie są nimi. Dlatego są bezpieczne i mogą być stosowane przez każdego, kto chce poprawić kondycję swoich włosów.


Podstawowym budulcem włosa jest białko, a konkretniej: keratyna. Dlatego w jej niedoborze lub złym syntezowaniu należy szukać przyczyn osłabienia i wypadania włosów. Zadaniem tabletek na porost włosów jest poprawa procesu przemiany aminokwasów wytwarzanych na drodze trawienia w keratynę.


Druga sprawa to fazy wzrostu włosa. Substancje zawarte w suplementach diety dbają o właściwe proporcje między czasem trwania poszczególnych etapów, tak, aby faza obumierania nie następowała zbyt wcześnie. Do takiego stanu dochodzi w przypadku niedoboru składników odżywczych, dlatego suplementowanie jest skuteczną metodą walki z przerzedzaniem włosów. Preparaty są przyjmowane doustnie. Po strawieniu potrzebne substancje dostają się wraz z krwią do brodawek skórnych, w których osadzone są włosy.


Jak widać, w suplementach znajdziemy przede wszystkim powszechnie znane z lekcji biologii i chemii substancje, przede wszystkich pochodzenia roślinnego, ale też podstawowe składniki mineralne, których wpływ na organizm jest dobrze znany i w pełni potwierdzony.
Wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym. Włosy wypadają nam każdego dnia, jest to widoczne szczególnie podczas ich czesania i mycia. Każda osoba ma na głowie ok. 100 tys. włosów, które to po pewnym czasie wypadają i zastępowane są nowymi. Dzienna utrata włosów nie powinna przekraczać 55 włosów. Jednak, gdy wypada ich dwa razy więcej, stają się cienkie i słabe, wtedy pojawia się problem. Najlepszym rezultatem jest stosowanie regularnie Priorin Extra, dzięki któremu odkryjesz piękno mocnych włosów.


Priorin Extra to specjalnie stworzona unikalna formuła 3ACTIV z dodatkiem biotyny, która pozwala utrzymać zdrowe włosy. Formuła 3ACTIVE z biotyną to połączenie ekstraktu z prosa, L-cystyny i kwasu pantotenowego z biotyną. Priorin Extra wzmacnia cebulki włosów od wewnątrz dostarczając im niezbędnych składników odżywczych. Priorin Extra w formie kapsułek pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, pobudza wzrost włosów, dodaje włosom blasku i objętości. Jest szczególnie korzystny, gdy problemem jest androgenowe wypadanie włosów u kobiet (tzn. łysienie spowodowane zaburzeniami hormonalnymi).