W dzisiejszych czasach już coraz młodsze osoby cierpią na bóle mięśni i stawów. Na taki stan rzeczy często wpływają: wady postawy, nadwaga i zwyczajne lenistwo. Jemy coraz gorzej (fast foody, kebaby, chipsy, słodycze) oraz wykazujemy bardzo znikomą aktywność ruchową.

Ból, opuchlizna, sztywnienie stawów, jak również strzykanie w kościach to najczęstsze dolegliwości , które obecnie towarzyszą nam w życiu codziennym. Również bardzo wytężony wysiłek fizyczny wpływa na nienajlepszą kondycję tych elementów naszego ciała. Osoby cierpiące z powodu chorób stawów powinny pamiętać, że wychłodzenie nóg i stawów jest dodatkowym czynnikiem nie tylko zwiększającym ryzyko zachorowania, ale także komplikującym proces leczenia. Dlatego chore stawy powinny być chronione również przed chłodem. Kontuzje, urazy sportowe, wykonywanie pracy wymagającej powtarzalnego ruchu np. palców (praca przy komputerze), mutacje genów – są czynnikami ryzyka często prowadzącymi do zwyrodnienia stawów. Ból dokucza wtedy początkowo podczas ruchu, potem nawet podczas odpoczynku.

Co w takim razie należy robić, by utrzymać stawy w dobrej kondycji?

Są trzy żelazne zasady:

  • właściwa dieta
  • umiarkowane ćwiczenia
  • właściwa suplementacja

 

Pilnujmy ilości spożywanych węglowodanów i tłuszczów – zrzucenie nadmiernych kilogramów to już pierwszy krok do polepszenia jakości stawów.

Spacer, pływanie, jazda na rowerze, taniec, ćwiczenia rozciągające - umiarkowane, delikatne formy aktywności pomogą w walce z bólem i spowodują zmniejszenie uczucia dyskomfortu.

Właściwa suplementacja, czyli dostarczanie organizmowi składników, których nie jest on w stanie pozyskać w odpowiednich ilościach nawet przy najbardziej zrównoważonej diecie jest dopełnieniem skutecznej walki ze słabnącą kondycją stawów.

Warto sięgnąć po innowacyjną formułę, zawierającą hydrolizowany kolagen, witaminę C oraz kwas hialuronowy – takim preparatem jest m.in. Reviflexin 30 saszetek. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości, chrząstek oraz skóry. Z kolei hydrolizowany kolagen w naturze występuje w chrząstce stawowej, jest bezpieczny w stosowaniu i łatwo przyswajalny. Tworzone przez niego włókna charakteryzują się dużą sprężystością i wysoką odpornością na obciążenia. Natomiast kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej. Jest odpowiedzialny za lepkość mazi, smarowanie powierzchni stawowych, dyfuzję substancji odżywczych i odżywianie chrząstki oraz jest buforem mechanicznym chroniącym komórki przed zgniataniem. W stawie kwas hialuronowy indukuje endogenne wytwarzanie samego siebie przez komórki zwane β-synowiocytami. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże także wodę w skórze właściwej.

Powyższa suplementacja wskazana jest w szczególności osobom aktywnym fizycznie, czynnie uprawiającym sport, które mogą być narażone na przeciążenia stawów, osobom z nadwagą, osobom starszym, kobietom w okresie menopauzy oraz wszystkim tym, którzy chcą utrzymać sprawne i elastyczne stawy.