Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Niedługo zmieni się nasze życie, a tymczasem zmienia się nasze ciało. Rosnący brzuszek wystawia naszą skórę na ciężką próbę. Już od pierwszych tygodni ciąży warto pamiętać o pielęgnowaniu całego ciała pod tym kątem.

Rozstępy to problem, którego najbardziej boją się przyszłe mamy. Dużo tutaj zależy od skłonności genetycznych, ale jeśli chcemy zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, nie możemy doprowadzić do odwodnienia skóry. Zatem bardzo ważne jest stałe nawilżenie i natłuszczenie rozciągającej się skóry. W czasie ciąży istotne jest też to, aby wybierać produkty hipoalergiczne. Skóra pod wpływem przemian hormonalnych, większego ukrwienia może stać się bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Składniki, jakie powinny zawierać preparaty przeciw rozstępom to m.in. kwasy omega 3 i omega 6, masło Shea, d-pantenol oraz naturalne oleje roślinne.
Rozciągająca się skóra może powodować uczucie swędzenia, może być bardziej przesuszona. Takie odczucia mogą towarzyszyć pomimo braku rozstępów. Wtedy również należy pamiętać o regularnym natłuszczaniu. Podczas aplikacji wykonujemy delikatne okrężne ruchy.

Piersi w ciąży również zwiększają swoje rozmiary, przygotowując się do karmienia. Dobrze jest zadbać o ich skórę, aby jak najlepiej zniosła te zmiany. Tutaj warto wybrać preparat w postaci żelu, który szybciej się wchłonie. W naszej drogerii można nabyć preparty, które sprawdzą się również po ciąży, podczas karmienia piersią. Są całkowicie bezpieczne dla mamy i dla maluszka, nie trzeba ich zmywać z piersi bezposrednio przed karmieniem.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji od pierwszych tygodni ciąży, nasza skóra odwdzięczy się po porodzie szybszym powrotem do dawnego wyglądu.