Lato to czas odkrywania naszych stóp. Warto pamiętać o ich pielęgnacji, aby móc zaprezentować ich gładką skórę.

Najważniejszym elementem jest dbałość o zrogowaciały naskórek pięt. Należy go regularnie złuszczać, najlepiej mechanicznie za pomocą tarki, pumeksu czy specjalnego pilnika, który całą pracę wykona za nas.

Aby efekt gładkich pięt pozostał z nami na dłużej, powinniśmy pamiętać o stosowaniu preparatów zmiękczających, nawilżających, wygładzających, normalizujących rogowacenie. Świetnie sprawdzą się też preperaty na bazie kwasu glikolowego czy mlekowego, a najlepszą porą na aplikację będzie noc.  

Oprócz tego, w okresie letnim nasze stopy mogą mieć tendencję do nadpotliwości. Preparat w postaci sprayu czy talku to obowiązkowa pozycja. Nie tylko absorbuje pot, ale daje uczucie odświeżenia i przede wszystkim działa antybakteryjnie, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wystąpienia grzybicy stóp. Może być stosowany również do obuwia.

Dbając o nasze stopy, zapewniajmy im również komfort zakładając odpowiednie obuwie. Przede wszystkim przewiewne, wygodne, nie obciążające zbytnio śródstopia ani kostki. W ciągu dnia znajdźmy chwilę by je trochę odciążyć, zdjąć buty i unieść stopy trochę wyżej, aby usprawnić krążenie. Poza tym, nic nie zrobi im lepiej niż krótki masaż.