Jesień i zima to trudny czas dla naszej skóry. Wysuszona opalaniem po lecie, teraz narażona na działanie suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach, jak i mrozu na zewnątrz.

Musimy pamiętać o stałym jej nawilżeniu, a wręcz natłuszczeniu. Szczególnie narażona na wysuszenie jest skóra naszych dłoni. O ile twarz często chronimy warstwą makijażu, o tyle dłonie często pozostają bez jakiejkolwiek ochrony, choćby np. rękawiczek. Do pielęgnacji suchej skóry dłoni najlepiej sprawdzą się preparaty natłuszczające, na bazie olejków (np. z awokado), zawierające witaminy i składniki odżywcze, np. Decubal Hand Cream. Zawarta w nich gliceryna utworzy na powierzchni skóry cienką warstwę, która zapobiegnie utracie wilgotność z wewnątrz, np. A-derma regenerujący krem do rąk. Poza tym, gliceryna wykazuje właściwości zmiękczające, dające ukojenie spierzchniętym dłoniom, skłonnym do rogowacenia.

Oprócz skóry dłoni, na osłabienie narażone są również paznokcie. Mogą wykazywać większą tendencję do rozdwajania się i łamliwości. Świetnym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementów diety, które nie tylko zadbają o piękny wygląd paznokci, ale i naszej skóry. Przede wszystkim powinny zawierać w swoim składzie skrzyp polny, zawarty w nim krzem odbudowuje osłabione komórki tworzące płytkę paznokciową oraz warstwy naszej skóry, np. Olimp Bio Silica 30 tabletek. Ponad to, preparaty te zawierają również szereg witamin, m.in. biotyny, zwanej witaminą piękna (np. Biotebal), witamin z grupy B oraz minerałów, które korzystnie wpływają na wygląd skóry, włosów i paznokci, np. Merz Special.

Należy też pamiętać, aby naszym paznokciom zapewniać pielęgnacji w postaci mechanicznego złuszczania narastających skórek, czy polerowania płytki. Aby móc zafundować sobie w domu namiastkę profesjonalnego manicure, warto zaopatrzyć się w elektroniczny pilnik, który wykona całą pracę za nas, nie uszkadzając płytki, np. Scholl.

Świetną formą preparatów witaminowych, przyspieszających ich wchłanianie są produkty w saszetkach, do sporządzenia z wodą, np. Gelacet. Podstawowym składnikiem tego typu preparatów jest żelatyna oraz kolagen, czyli podstawowy składnik budulcowy naszej skóry, którego poziom z wiekiem maleje. W związku z tym, aby zachować nasz wygląd w świetnej kondycji, powinniśmy pamiętać o jego uzupełnianiu.