Przyszła mama przeżywa wiele rozterek i wątpliwości. Tym bardziej jeśli debiutuje w tej roli, czuje się zagubiona i niepewna. Chciałaby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój, jednocześnie obawia się jakie preparaty czy leki może zażywać, gdy sama cierpi z powodu jakiejś dolegliwości. Personel naszych aptek zawsze jest chętny do udzielenia pomocy. Wykwalifikowani farmaceuci pomogą dobrać najlepszą suplementację, odpowiedzą na każde pytanie, rozwieją wątpliwości. Zalecenia dotyczące suplementacji kobiet ciężarnych często się zmieniają, warto zatem udać się po poradę do specjalisty.

Podczas ciąży rośnie zapotrzebowanie na składniki odżywcze zarówno u kobiety jak i rozwijającego się w niej dziecka. Nie zawsze można zapewnić sobie odpowiednie ich ilości poprzez dietę, tym bardziej gdy ciężarną kobietą władają zachcianki żywieniowe. Dlatego suplementacja jest w tym okresie niezbędna.

Kwas foliowy to niezbędny związek potrzebny do zapewnienia prawidłowego rozwoju dziecka. Lekarze zalecają jego suplementację już na co najmniej 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę. Wpływa on bowiem za prawidłowy rozwój układu nerwowego, wzroku oraz uczestniczy w procesie krwiotwórczym. Zaleca się przyjmowanie dawki 40 mg do końca pierwszego trymestru ciąży.

Po wejściu przez kobietę w drugi trymestr ciąży należy zacząć przyjmować zestaw specjalnie dobranych witamin i składników odżywczych. Istotne jest, aby taki zestaw zawierał w swoim składzie witaminę D, odpowiedzialną za prawidłowy rozwój kości oraz układu odpornościowego, np. Femibion Natal 2 PLUS.

Ciąży często towarzyszy niedokrwistość zatem istotne jest przyjmowanie preparatu, który uzupełni również poziom żelaza, np. Prenatal. Oprócz wpływu na tworzenie krwi wspomaga również rozwój funkcji poznawczych u dziecka.

Wybierając preparat dla siebie należy również zwrócić uwagę na zawartość w nim DHA – kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu dziecka. Odpowiednia dawka to 250 mg., np. Pregna250 DHA. Taką suplementację należy kontynuować także w czasie karmienia piersią.