KROK 1
Zmywamy najbardziej napigmentowane kosmetyki


Zazwyczaj dotyczy to okolicy oczu lub ust. Najważniejsze jest to żeby unikać mocnego pocierania, najlepiej nasączony wacik przyłożyć do oczu na kilkadziesiąt sekund, a po tym czasie delikatnie przesuwać płatkiem kosmetycznym. Aby mieć pewność że makijaż został dokładnie zmyty ponownie nasączamy płynem micelarnym czysty wacik i przykładamy do oka. Czynność powtarzamy do czasu, aż płatek kosmetyczny będzie czysty.
Wodoodporny tusz i szminkę najlepiej zmyć płynem dwufazowym.
 
KROK 2
Oczyszczanie twarzy


Twarzy nie należy myć samą wodą, najlepszym preparatem będzie dobrze dobrany do rodzaju naszej cery żel, który wmasowujemy w skórę okrężnymi ruchami. Następnie przemywamy skórę letnią wodą. Przyjęło się że optymalny czas mycia twarzy to 2-3 minuty. Należy skupić się głównie na rejonach gdzie nakładaliśmy makijaż. Jeżeli do demakijażu twarzy używamy mleczka trzeba pamiętać żeby nigdy nie używać go na sucho.

KROK 3
Tonik


Ważnym i często pomijanym krokiem jest tonizowanie skóry. Podczas demakijażu twarzy nasza skóra zmienia swoje pH, po zastosowaniu toniku przywracamy skórze naturalne pH i usuwamy pozostałości makijażu, a także eliminujemy świecenie skóry. Tonik nakładamy na płatek kosmetyczny i przecieramy nim skórę.

KROK 4
Pielęgnacja


Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem odpowiednio dobrany do naszej cery.