Włosy suche to włosy zniszczone – osłabione, szorstkie, matowe, łamliwe – jednym słowem nie wyglądają zdrowo i są kłopotliwe – trudno je uczesać i ułożyć. Pod wpływem jakich czynników włosy stają się suche? Jak pomóc im wrócić do formy?

Budowa włosa

Zdrowy włos otoczony jest gładkimi, ochronnymi łuskami naskórka oraz hydrolipidowym płaszczem, który chroni przed odwodnieniem. Gdy łuski włosa unoszą się (na skutek niekorzystnych czynników – suszenie, koloryzacja) ochronna powłoczka zostaje uszkodzona.

Naruszony naskórek nie spełnia więc swojego ochronnego zadania, a szkodliwe czynniki (promienie UV, zanieczyszczenia, wiatr, zimno) niszczą warstwę korową, czyli serce włosa. Woda, naturalnie obecna we włosach, wyparowuje, keratyna traci swoje proteiny, a melanina ulega uszkodzeniu.

Rozwiązanie w celu odżywienia i zregenerowania suchych włosów

Aby skutecznie walczyć z wysuszeniem włosów, kuracja powinna działać wewnątrz i na powierzchni włosa. Włosy trzeba głęboko odżywić i odbudować, by odzyskały swoją odporność, witalność i sprężystość. Zabiegi pielęgnacyjne powinny wygładzić łuski, by włosy stały się gładsze i błyszczące, oraz odbudować hydrolipidowy płaszcz, by trwale odnowić poziom nawilżenia włókien włosa.
Linia produktów pielęgnujących suche włosy

Gama do włosów na bazie wyciągu z mango KLORANE składa się z czterech produktów pielęgnujących, zaspokajających potrzeby włosów suchych i zniszczonych:

- Szampon odżywczy
- Balsam odżywczy ułatwiający rozczesywanie
- Maseczka regenerująca intensywnie odżywiająca
- Lekka odżywka wygładzająca bez spłukiwania do suchych i zniszczonych włosów i końcówek.

Bogata, kremowa konsystencja nadaje włosom sprężystość i połysk nie obciążając ich. Włosy łatwo się rozczesują. Nawet najbardziej suche włosy odzyskują witalność i naturalne piękno.

Włosy suche: porady

Traktuj swoje włosy, tak jak i skórę, z należytą im delikatnością.
Unikaj gorącej wody z dużą zawartością wapnia i chloru, które je przesuszają.
Rozczesuj włosy przed i podczas zabiegu pielęgnacyjnego używając grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, który wygładzi włosy nie uszkadzając ich.
Aby nie naruszyć łusek, susz włosy ręcznikiem nie pocierając ich i unikaj intensywnego szczotkowania.
Uważaj, by suszarka nie przegrzewała nadmiernie Twoich włosów: stosuj najniższą moc i nie pozostawiaj suszarki zbyt długo w jednym miejscu.

Źródło: materiały firmy KLORANE